اثر بخشی واکسن کرونا تا چه حد است؟

اثربخشی واکسن کرونا یکی از موضوعات مهم قابل بحث است که این روزها در مجامع علمی مورد بررسی قرار گرفته است.در حالی که برخی شرکت های تولید کننده اثربخشی واکسن کرونا را بالا حتی صد در صدی بیان کردند، اما مینو محرز در آخرین صحبت های خود اعلام کرده که اثر بخشی واکسن کرونا صد در صدی نیست و این موضوع اثر بخشی واکسن کرونا در مورد انواع واکسن ها صدق می کند.محرز در صحبت های خود اشاره کرده اثر بخشی واکسن کرونا در حدی است که بتوانیم بگوییم آمار مرگ و میر به صفر نزدیک می شود.

اثر بخشی واکسن کرونا

به گزارش رکنا، مینو محرز، عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا ، درباره اینکه آیا افراد پس از دریافت دو دز واکسن کرونا احتمال ابتلا به این بیماری را دارند؟ گفت: بله هیچ یک از واکسن های تولید شده در دنیا ایمنی 100 درصد ایجاد نمی کند و این نکته ای است که افراد باید مورد توجه قرار دهند.

وی افزود: البته دریافت دو دز واکسن سبب می شود فرد در صورت ابتلا کارش به بستری در بیمارستان نکشد و یا خطر مرگ و میر در فرد دریافت کننده دو دز واکسن بسیار حداقل و نزدیک به صفر است.

عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا ادامه داد: این موضوع فقط برای واکسن های ایرانی نیست بلکه مواردی در کشور ثبت شده که افراد در خارج از ایران واکسن مدرنا یا فایزر دریافت کرده و زمانی که در کشور بوده اند، مبتلا به کرونا شده اند.

محرز خاطرنشان کرد: با سویه دلتای کرونا دیگر کسی چندان در مقابل این بیماری در امان نیست و همه دنیا اکنون وارد پیک جدیدی از این بیماری شده اند.

وی گفت: کشور ما هم متاسفانه وارد پیک پنجم کرونا شده و آمار مبتلایان و متوفیان رو به افزایش است. همچنین سرعت انتقال سویه دلتای کرونا به شدت وحشتناک است.

عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا تاکید کرد: استفاده از ماسک و فاصله اجتماعی در پیشگیری از این بیماری بسیار حائز اهمیت است و مردم باید در حال حاضر بیش از همیشه مراقب باشند.

آیا این خبر مفید بود؟