حریرچی: مردم نگران تاخیر در تزریق دز دوم واکسن کرونا نباشند

دکتر ایرج حریرچی گفت: تعیین فاصله چند هفته‌ای بین دو تزریق به این علت است که ایمنی فرد زودتر حاصل شود و تاخیر در تزریق دُز دوم واکسن ، هیچ مشکلی ایجاد نمی‌کند.

به گزارش رکنا، دکتر ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت در حاشیه مراسم تزریق واکسن کرونا « فخرا » تولید وزارت دفاع به ۵۰۰ داوطلب در فاز دوم گفت: فاز نخست با موفقیت کامل و بدون هیچ عارضه قابل توجهی انجام شد.

وی در ادامه افزود: اولین داوطلب در کارآزمایی اول فرزند شهید فخری زاده بود و اکنون نیز در کارآزمایی دوم همسر شهید رضایی داوطلب شدند.

حریرچی با بیان اینکه واکسن داخلی عامل اصلی برای رسیدن به ایمنی جمعی است، تصریح کرد: با توجه به بدعهدی‌های مکرر کشور‌های غربی، لازم بود که به واکسن داخلی متکی باشیم.

معاون کل وزیر بهداشت ادامه داد: با وجود پرداخت پول واکسن، کشورهای تولید کننده، واکسن های تولیدی را به کشور خود محدود کرده اند و از عمل به قرارداد طفره می روند.

وی تاکید کرد: تاخیر در تزریق دُز دوم واکسن، هیچ مشکلی ایجاد نمی‌کند.

معاون وزیر بهداشت اظهار داشت: تعیین فاصله چند هفته‌ای بین دو تزریق به این علت است که ایمنی فرد زودتر حاصل شود، اما اگر مثل کانادا یا انگلیس، با تاخیر ۹ هفته‌ای هم تزریق دوم انجام شود، ایمنی کمتر نخواهد بود. آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟