کرونا جان ۱۹۸ ایرانی دیگر را گرفت / تزریق بیش از ۴ میلیون واکسن کرونا

به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا ، دکتر سیماسادات لاری - سخنگوی وزارت بهداشت - آخرین آمار مبتلایان ، بهبودیافتگان و جانباختگان از کرونا در ایران را تا امروز نهم خردادماه اعلام کرد.

سخنگوی وزارت بهداشت با اعلام این خبر که تا کنون سه میلیون و ۴۹۴ هزار و ۱۴۵ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۵۱۵ هزار و ۹۰۸ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۴ میلیون و ۱۰ هزار و ۵۳ دُز رسید گفت: از دیروز تا امروز ۹ خرداد ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۸ هزار و ۸۷۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که هزار و ۱۵۴ نفر از آنها بستری شدند.مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به دو میلیون و ۹۰۲ هزار و ۹۴ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت با گفتن از این که متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۹۸ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۷۹ هزار و ۹۳۹ نفر رسید افزود: خوشبختانه تا کنون دو میلیون ۴۴۱ هزار و ۵۲۸ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.چهار هزار و ۲۱۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند.

تا کنون ۱۹ میلیون و ۸۱۴ هزار و ۴۸۹ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر ۱۳ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۲۱۴ شهر در وضعیت نارنجی، ۲۲۱ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا ، در 24 ساعت گذشته مجموعا 163 هزار و 533 دز جدید واکسن کرونا به ایرانیان تزریق شد و آمار کامل واکسیناسیون با عبور از مرز چهارمیلیون به چهارمیلیون و 10 هزار و 53 دز رسید. تاکنون 3 میلیون و 337 هزار و 848 نفر معادل 3.9 درصد جمعیت ایران حداقل یک دز واکسن کرونا را دریافت کرده اند و 508 هزار و 672 نفر، معادل 0.6 درصد جمعیت کشور هر دو دز واکسن را دریافت کرده اند.

آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟