اعتراض عضو شورای شهر به افزایش کرایه اسنپ و تپسی

حجت نظری ، عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به افزایش بیش از حدمجاز کرایه اسنپ و تپسی عنوان کرد: شورای شهر تهران هیچگاه با افزایش هزینه‌های زندگی در شهر تهران به ویژه در شرایط سخت کنونی موافق نبوده است و افزایش کرایه بیش از حد مجاز ناوگان اینترنتی حمل و نقل در تهران بر چه اساسی است.

به گزارش رکنا، حجت نظری در دویست و نودو هفتمین جلسه علنی شورای شهر تهران در تذکری گفت: تذکر امروز بنده پیرامون افزایش کرایه ناوگان اینترنتی حمل و نقل مسافر در شهر تهران است که عمدتا از سوی دو شرکت اسنپ و تپسی انجام می‌شود. همان‌طور که می‌دانید برابر قانون شهرداری ها ، تصویب نرخ کرایه نقلیه در شهر بر عهده شورای شهر تهران است. از طرفی دیگر اتحادیه کسب و کارهای مجازی هم در این خصوص مدعی قیمت‌گذاری برای تاکسی های اینترنتی است و وظیفه نظارت بر آن را برعهده دارد.

نظری با یادآوری توافقنامه‌ای که میان شهرداری تهران و شرکت‌های ارائه دهنده خدمات حمل و نقل اینترنتی به امضا رسید گفت: این شرکت‌ها موظف شدند که چنانچه رقم کرایه‌شان از نرخ مصوب تاکسی‌های تلفنی شهر بالاتر بود، آن را به اطلاع مسافر برسانند. متاسفانه در روزهای اخیر شاهد افزایش چشم‌گیر کرایه تاکسی‌های اینترنتی در شهر تهران بودیم و این درحالی است که مصوبه شورای شهر تهران، برای افزایش نرخ کرایه‌های حمل و نقل عمومی تنها ۳۵ درصد بوده و معلوم نیست که بر چه اساسی این شرکت‌ها کرایه‌های خود در برخی مسیرها را حتی تا بیش از ۵۰ درصد افزایش داده‌اند.

وی ادامه داد: لذا به سازمان تاکسیرانی شهرداری تهران و همچنین اتحادیه کسب و کارهای مجازی تذکر می‌دهم که بر روند قیمت‌گذاری و محاسبه کرایه تاکسی‌های اینترنتی توجه و نظارت کامل داشته باشند و اگر افزایش قیمتی بیش از حد مجاز اعمال شده، حتما نسبت به برخورد با تخلفات و بازگشت دریافتی مازاد به مسافران اقدام شود.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه قاطبه اعضای دوره پنجم شورای شهر تهران با افزایش هزینه‌های زندگی در شهر موافق نبوده و در شرایط فعلی، تمام تلاش ما کاهش فشارهای اقتصادی وارده به مردم است. در مورد تاکسی‌های اینترنتی نیز لازم است به جای افزایش اینچنینی کرایه خودروها، نسبت به حمایت از رانندگان اقدام شود؛ چراکه افزایش قیمت‌ها در نهایت منجر به کاهش تعداد مسافران شده و در انتها سود چندانی برای رانندگان نیز درپی نخواهد داشت. آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟