فیلم اسفناک از آتش جنگل های "دیل" گچساران ! / بعد از 4 روز مهار شد
حجم ویدیو: 13.12M | مدت زمان ویدیو: 00:01:47

آتش جنگل های "دیل " گچساران پس از 4 شبانه روز امروز سوم خرداد ماه خاموش شد.

فرماندار شهرستان گچساران از مهار آتش‌سوزی جنگل‌های منطقه حفاظت شده «دیل» در این شهرستان خبر داد.

«علیرضا اتابک» افزود: آتش‌سوزی منطقه حفاظت شده دیل گچساران ساعت ۲۴ روز یکشنبه مهار شد.

وی اظهار کرد: هم اکنون نیروهایی از منابع طبیعی، محیط زیست و تشکل‌های مردم‌نهاد در حال پایش منطقه هستند و تا ۴۸ ساعت در منطقه محل آتش‌سوزی جهت جلوگیری از شعله ور شدن مجدد آتش حضور خواهند داشت.

فرماندار شهرستان گچساران در خصوص علت و میزان خسارات وارد این آتش‌سوزی خاطرنشان کرد: هنوز علت و میزان خسارات وارده این آتش‌سوزی مشخص نیست و پس از پایش منطقه بررسی و مشخص خواهد شد.

اتابک تصریح کرد: در پی این آتش‌سوزی به گونه‌های جنگلی منطقه و جانوری کمترین آسیب وارد شده است و بیشتر خسارت به منطقه بوده است.

وی دو بالگرد شرکت نفت گچساران و اکتشافات زمین شناسی به مهار این آتش‌سوزی همکاری و کمک کردند، ادامه داد: همه کسانی که در این آتش سوزی زحمت کشیدند و به مهار آتش کمک کردند بخصوص نیروهای مردمی تشکر و قدردانی می‌کنم.

فرماندار شهرستان گچساران عنوان کرد: با پیگیری های استاندار کهگیلویه و بویراحمد یک بالگرد آبپاش در استان مستقر شده است تا در صورت وقوع آتش‌سوزی به موقع به مهار آتش کمک کنند.

اتابک بیان کرد: از ابتدای سال ۱۴۰۰ تاکنون حدود ۲۲ آتش سوزی کوچک و بزرگ در عرصه های جنگلی و مرتعی شهرستان گچساران رخ داده است.

گفتنی است که منطقه حفاظت شده دیل شهرستان گچساران در استان کهگیلویه و بویراحمد از عصر روز پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ شروع شد که در چند مرحله مهار اما مجددا شعله ور شد و در نهایت ساعت ۲۴ روز یکشنبه دو خرداد ماه مهار شد.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟