علت اعتراض پرستاران مقابل تامین اجتماعی چه بود؟

پرستاران در یکسال اخیر با مشکلات متعددی دست و پنجه نرم کرده اند و اخیراً نسبت به آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی و افزایش حقوق و مسائلی از این دست روبروی سازمان تامین اجتماعی به علامت اعتراض تجمع کردند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا، قبل از برگزاری آزمون استخدامی تامین اجتماعی، در دفترچه این آزمون، شرطی مبنی بر اینکه "اگر داوطلبی نمره ی زیر 50 داشته باشد، عضو نیروهای شرکتی خواهد شد درج نشده بود. علاوه بر این پس از آزمون نیز به داوطلبان گفته شد تا برای مصاحبه با آن ها تماس گرفته خواهد شد اما تا پیش از عید نوروز امسال فقط به کسانی که نمره بالای 50 کسب کردند تماس گرفته شد و با وجود گذشت بیش از 3 ماه از نتیجه آزمون، برای کسانی که نمره زیر 50 کسب کردند اطلاعیه ای ارسال شده است که جزئیات خاصی دارد و یکی از دلایل اعتراض پرستاران در روزهای اخیر است.

به گفته یکی از پرستاران تامین اجتماعی، یک هفته ای است که اطلاعیه ای صادر شده تا کسانی که در آزمون شرکت کردند به سازمان تامین اجتماعی مراجعه کنند و فرمی را تکمیل کنند. ضمناً کسانی که می خواهند استخدام شوند، بمدت 89 روز می توانند به صورت شرکتی مشغول به کار شوند و پس از آن و در صورت تمایل سازمان به استخدام سازمان درآیند. گفتنی است به داوطلبان گفته شده تا باید این برگه را امضا کنند، در غیر این صورت باید تایید کنند که از آزمون استخدامی انصراف دهند.

ظاهراً پرستاران به این معترض اند که چرا باید با پایه حقوق اندک و با امنیت شغلی کم به استخدام تامین اجتماعی و آن هم در بخش کرونایی ها درآیند و در حق کسانی که نمره کمی کسب کرده اند احجاف شده است.

یکی از پرستاران در اعتراض به اقدامات اخیر تامین اجتماعی به رکنا گفت: اگر مسئولان تامین اجتماعی قصد استخدام افراد را نداشتند، بهتر بود تا از همان ابتدا این موضوع را اعلام می کردند، نه اینکه با هدف بیگاری کشیدن، ما را مجبور کنند تا با پایه حقوق های حداقلی در این آزمون شرکت کنیم و بین دو راهی بمانیم. یکی از معضلاتی که ما داریم این است که برخلاف سایر جاهای دیگر هیچ افزایش حقوقی نداریم، به عنوان مثال حقوق دریافتی اینجانب در بهمن ماه 98 با بهمن 99 هیچ تفاوتی نداشته است. ضمناً ما 700 هزار تومان برای حق پرکیس داریم که در چند سال گذشته هیچ تغییری نداشته است. زمانی که به این وضعیت اعتراض می کنیم نیز به ما می گویند اگر ناراضی هستید، می توانید استعفا دهید.  آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟