سرایت تخلف تزریق واکسن سهمیه ای کادر درمان به مسئولان، از شهری به شهر دیگر

بعد از انتشار اخباری در مورد تزریق واکسن سهمیه ای کرونا توسط شهرداران و مدیران شهری آبادان و علی آباد کتول، اکنون اخبار مشابهی از تکرار این ماجرا در چند استان دیگر منتشر شده است.

به گزارش رکنا، ابراهیم سلمانی، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد با تایید خبر تزریق واکسن کرونا به شماری از کارکنان و مدیران شهری اردکان گفت: شهر اردکان ۳۲ پاکبان دارد که اسامی آن ها پیش از این توسط شهرداری اردکان به دانشگاه علوم پزشکی یزد تحویل داده شده بود تا سهمیه واکسن آنها ارسال شود.

وی تاکید کرد: نام ۲ نفر از کارکنان و مدیران شهرداری اردکان هم در این لیست گنجانده شده بود که این موضوع بررسی و تائید شد.

در شهر اهواز هم با وجود سکوت شهرداری در مورد اتهام سوء استفاده شهردار این شهر برای تزریق واکسن کرونا به خود و چند مدیر دیگر شهری، رئیس شورای شهر اهواز با تائید اصل موضوع گفت: شهردار اهواز در زمینه تزریق واکسن کرونا هیچ قصوری ندارد و تخلفی مرتکب نشده است.

عبدالزهرا سنواتی افزود: کمیسیون تحقیق و نظارت شورا جلسه محرمانه‌ای برای بررسی جزئیات مساله تزریق واکسن کرونا به شهردار اهواز تشکیل می دهد و اعضای شورا در این زمینه تصمیم‌گیری می‌کنند.

وی درباره ماجرای تزریق واکسن کرونا به شهردار اهواز، توضیح داد: طبق توضیحات شهردار، حدود ۲۰روز قبل، یکی از تیم‌های واکسیناسیون مرکز بهداشت به دفتر کار شهردار اهواز مراجعه کردند و از وی خواستند که برای ترغیب پاکبانان و پرسنل شهرداری، واکسن بزند، شهردار از آن ها درباره قانونی بودن دریافت واکسن سئوال می‌کند و آنها پاسخ می‌دهند که منعی وجود ندارد و شهردار می‌تواند واکسن تزریق کند، بر همین اساس شهردار می‌گوید که از واکسیناسیون وی فیلمبرداری شود تا بقیه ببینند و مطمئن شوند مشکلی وجود ندارد.

بررسی یک ابهام

در مورد اصفهان و واکسن زدن شهردار آن هم بالاخره بعد از ۲ روز سکوت رسانه ای مسئولان این استان، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت : ابعاد این موضوع توسط این دانشگاه مورد بررسی قرار گرفته است تا صحت و سقم آن مشخص شود.

آرش نجیمی افزود: نام و شماره ملی نامبرده به عنوان دریافت کننده واکسن در بین کارکنان یکی از بیمارستان های خصوصی شهر اصفهان در سامانه سیب ثبت شد و ابعاد مساله در جلسه‌ای با حضور مسئولان دانشگاه ، حراست، نظام پزشکی و بازرسی و رئیس بیمارستان مذکور بررسی شده است.

وی با اشاره به گفتگوی تلفنی با کارشناس بهداشتی که مشخصات شهردار را ثبت کرده است، گفت: با توجه به این که براساس بخشنامه معاونت درمان دانشگاه اصفهان، مسئول فنی بیمارستان مکلف است در صورت احراز استحقاق هر یک از کارکنان بیمارستان نسبت به معرفی وی به تیم بهداشت برای ثبت مشخصات در سامانه و سپس تزریق واکسن اقدام کند، خطای مسئول فنی در معرفی نامبرده و تسلیم مشخصات و شماره ملی برای ثبت در سامانه محرز و مقرر شد دانشگاه اقدام لازم در این باره را انجام دهد.

منبع: ایرنا

آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟