سربازان منتظر وعده افزایش چشمگیر حقوق

حقوق اندک سربازان از جمله مسائلی است که سال‌هاست مورد اعتراض جوانان و البته برخی کارشناسان حوزه‌های اجتماعی و نظامی قرار دارد و حتی با متن قانون خدمت وظیفه عمومی نیز مغایر است.

به گزارش رکنا، مستمری ماهانه سربازان براساس اصلاحیه قانون خدمت وظیفه عمومی مصوب سال 1394 مجلس شورای اسلامی باید معادل 60 تا 90 درصد حقوق پایه کادر هم‌درجه باشد؛ اما در عمل شاهد آن هستیم که حتی یک چهارم این مبلغ نیز در شرایط کنونی به بیشتر سربازان پرداخت نمی‌شود.

با این وجود، در سال‌های اخیر ستاد کل نیروهای مسلح پیگیری‌های زیادی را برای افزایش حقوق قشر سرباز انجام داده است و در سال 99 نیز حقوق سربازان به میزان نسبتا محسوسی افزایش داشت.

حالا اما بعد از مصاحبه هفته گذشته امیر غلامرضا رحیمی‌پور، رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح با رکنا، سخنگوی ستاد کل هم در گفت‌وگو با ایسنا تایید کرده است که حقوق سربازان در سال 1400 به میزان چشمگیری افزایش خواهد یافت.

سردار ابوالفضل شکارچی در این باره گفت: ما پیگیری‌های زیادی در ستادکل نیروهای مسلح انجام دادیم و مجلس و دولت به ما قول داده‌اند که حقوق سربازان افزایش پیدا کند.

وی با بیان اینکه تحقق این موضوع به تصمیم و اراده دولت بستگی دارد، گفت: هم مجلس و هم سازمان برنامه و بودجه قول دادند که حقوق سربازان را افزایش بدهند.

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح اضافه کرد: در همین راستا نیز حتما حقوق سربازان در سال 1400 در سطح قابل ملاحظه‌ای افزایش پیدا خواهد کرد و این افزایش علاوه بر آن مبلغی است که در سال 99 افزایش یافته بود.

گفتنی است؛ رئیس اداره کل سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح نیز در مصاحبه اخیر خود به رکنا وعده داد که در حقوق پرداختی به سربازان در فروردین 1400 شاهد افزایش چشمگیری خواهیم بود. آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟