اهداکنندگان خون که در ماه رمضان تا نیمه شب خون اهدا کنند جریمه نمی‌شوند

اهدا کنندگان / در پی تشدید قوانین تردد به دلیل بروز موج چهارم کرونا، ماه رمضان در شرایطی متفاوت آغاز می‌شود که تداخل منع تردد برای اهدای خون محدودیت ایجاد می‌کند.

به گزارش رکنا ،  مدیر کل انتقال خون استان در این باره گفت: علیرغم اینکه روزه‌داری منافاتی با اهدای خون ندارد، به خاطر اهمیت ویژه تامین خون برای بیماران و عدم تمایل بعضی از روزه‌داران برای اهدای خون در طول روز ، هماهنگی انجام شد تا اهداکنندگان خون بتوانند پس از افطار حتی تا ساعت ۱۲ شب به برخی از مراکز انتقال خون مراجعه و خون اهدا کنند و با اعلام شماره پلاک خودروهای ایشان، جریمه شکستن محدودیت تردد شامل حال‌شان نخواهد شد.

مهدی‌زاده افزود: طی ماه مبارک رمضان مرکز وصال تا ساعت ۲۴ و مراکز ستاری (منطقه ۵ ) و تهرانپارس ( منطقه ۴) تا ساعت23:30 برای دریافت خون از داوطلبان اهدا کننده فعال هستند و غیر از مرکز اهدای خون نارمک و مترو امام خمینی(ره) که در این ایام تعطیل هستند، ساعات کار بقیه مراکز مثل قبل خواهد بود.

بنابر اعلام روابط عمومی اداره کل انتقال خون استان تهران، مهدی‌زاده در پایان تاکید کرد: ماه مبارک رمضان را در سال جاری در شرایطی متفاوت و حساس برای بیماران نیازمند به خون پشت سر می‌گذاریم، کلیه اهداکنندگان را به شرکت در این ضیافت و نجات جان انسانها بر سرسفره ماه مبارک رمضان دعوت می‌کنیم تا با مراجعه به مراکز اهدای خون با اهدای خون در طرح "ضیافت نجات" مشارکت کنند؛ زیرا در ماهی که از هزار ماه برتر است نجات جان یک انسان که خداوند آن را برابر با نجات جان تمام انسان‌ها می‌داند از بالاترین حسنات است.

بنا بر این گزارش، از اهداکنندگان خواسته شده با اخذ نوبت اینترنتی از طریق پرتال www.ibto.ir بدون اتلاف وقت به یاری بیماران بشتابند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟