تبعیض بزرگ در افزایش حقوق بازنشستگان کارکنان تامین اجتماعی با دیگر کارگران بازنشسته!

به گزارش رکنا،ماده69، ماده درون‌سازمانی است به منظور رعایت استخدامی و حفظ تناسب حقوق کارکنان شاغل و بازنشسته، هر نوع افزایش حقوق و فوق‌العاده‌‌های مستمر کارکنان شاغل، به کارکنان بازنشسته، از کارافتاده کلی و بازماندگان کارکنان متوفی با لحاظ افزایش سالانه مستمری‌ها براساس ضوابطی که به تصویب هیئت مدیره می‌رسد، پرداخت می‌شود که با اعمال این ماده در سال 1387 مستمری ماهانه بازنشستگان همکار سازمان به صورت چشمگیری افزایش یافته است.

این آیین‌نامه سبب تبعیض در پرداخت‌ها بین بازنشستگان همکار و غیر همکار سازمان تامین اجتماعی شده است در حالی که در عضویت افراد در صندوق تأمین اجتماعی هیچ تفاوتی وجود ندارد.

با توجه به اینکه موجودی صندوق تأمین اجتماعی حق‌الناس به شمار می‌رود تبعیض در پرداخت‌های حقوق بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی سبب نارضایتی بسیاری از اعضای غیر همکار این صندوق شده است.

این موضوع حاکی از این است که نحوه پرداخت حقوق بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی براساس یک نرم‌افزار نیست و یک نرم‌افزار ویژه برای تعیین و نحوه محاسبه حقوق بازنشستگان همکار سازمان تأمین اجتماعی اختصاص داده شده که بازنشستگان غیر همکار مشمول این نرم‌‌افزار ویژه نیستند.

گروهی از بازنشستگان عادی کارگری اعلام می کنند  از حق خود کوتاه نیامده و به استناد فصل یازدهم کتاب قانون تأمین اجتماعی ، تخلفات و مقررات کیفری ماده 104 کرده‌اند که براساس آن وجوه و اموال سازمان تأمین اجتماعی در حکم وجوه و اموال عمومی است و هر گونه برداشت غیر‌قانونی از این وجوه و تصرف غیرمجاز در اموال آن در حکم اختلاس یا تصرف غیرقانونی است و فرد مرتکب باید براساس قوانین کیفری مورد تعقیب قرار بگیرد، با توجه به این قانون بازنشستگان غیر همکار خواهان احقاق حق خود با قدرت تمام هستند.

یکی از فعالان حقوق بازنشستگی در صوتی که انتشار داده است عنوان می کند بازنشسته ای که از کارکنان سازمان تامین اجتماعی بوده و حقوق سال گذشته اش 8 میلیون تومان است امسال با افزایش او 15 میلیون تومان دریافتی دارد اما کارگر غیرهمکار که او هم 8 میلیون تومان بوده است امسال دریافتی اش 12 میلیون تومان می شود که نشان از تبعیض بزرگ است.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟