شخصی را که سرفه می کند از جلسه بیرون کنید/ مرگ کرونا به بالای 300 نفر در روز می رسد + فیلم
حجم ویدیو: 13.83M | مدت زمان ویدیو: 00:01:53

دکتر علیرضا رئیسی تاکید کرد: اگر دیدید کسی علایم سرماخوردگی دارد، حتما مبتلا به کروناست و از جلسه بیرونش کنید.

به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا، دکتر علیرضا رئیسی، معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: میزان آسیبی که یک فرد بر اثر ابتلا به کرونا متحمل می شود، بستگی به بیماری زمینه ای آن فرد دارد، یعنی ممکن است که یک نفر کرونای انگلیسی بگیرد، اما اتفاقی برایشان نیفتد، ولی یک نفر دیگر ممکن است به کرونای ووهان مبتلا شود و دچار مشکلات جدی شود.

وی با تاکید بر این که این روزها هر کسی که علایم سرماخوردگی داشت، یعنی کرونا دارد و نیازی هم به تست نیست، عنوان کرد: اگر در جلسه ای بودید و دیدید کسی سرفه و عطسه می کند و آن را به حساسیت فصلی ربط می دهد، مطمئن باشید این شخص حتما کرونا دارد و باید از جلسه بیرونش کنید.

سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا ادامه داد: حدود 10 تا 15 درصد از بستری شدگان کرونامثبت حتما فوت می کنند و هیچ کاری نمی توان برایشان انجام داد. اکنون هم روزانه میزان بستری ما به 2 هزار و 570 نفر رسیده است، این یعنی دو هفته دیگر روزانه حداقل شاهد 300 مرگ کرونایی خواهیم بود.

رئیسی در پایان تصریح کرد: الان کسی حواسش به این رقم نیست، اما دو هفته دیگر، همه حواسشان جمع می شود. این در حالی است که تا آن زمان مرگ و میرهای روزانه ما از 300 نفر بالاتر می رود. آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟