دومین روز متوالی آلوده تهران در وضعیت قرمز کرونایی

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، آلاینده اصلی هوای پایتخت، هم اکنون ذرات معلق زیر 2.5 میکرون است که شاخص آن روی عدد 111 قرار دارد و کیفیت هوا برای گروه‌های حساس ناسالم است.

به گزارش رکنا، در ۲۴ ساعت گذشته میانگین غلظت آلاینده‌ها بر روی عدد ۱۰۹ قرار داشت و کیفیت هوا برای گروه‌های حساس ناسالم بود. گفتنی است آلاینده شاخص آلودگی این روزهای هوای تهران ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون هستند.

پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، حاکی از آن است که در صبحگاه روز پنجشنبه (۱۹ فروردین ۱۴۰۰) با آغاز تردد خودروها کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی ازعدم وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته و انباشت آلاینده‌ها است.

با حاکمیت پایداری جوی در طول روز شرایط مساعد جهت پراکندگی آلاینده‌ها فراهم نخواهد شد. به‌تدریج با افزایش تندی باد تا ساعات پایانی پنجشنبه پیش‌بینی می‌شود در برخی مناطق پایتخت غلظت آلاینده‌ها کاهش یافته و کیفیت هوا بهبود پیدا خواهد کرد.

در صبح روز جمعه (۲۰ فروردین ۱۴۰۰) با کاهش ترافیک و وزش باد مؤثر و گاهی نسبتا شدید همراه با احتمال رگبار پراکنده طی ساعات گذشته کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت قابل قبول و پاک قرار خواهد گرفت و آلودگی هوا از بین می‌رود.

تداوم ناپایداری جوی همراه با وزش باد مؤثر پراکندگی آلاینده‌ها را تسهیل خواهد کرد. شایان ذکر است با کاهش ناپایداری جوی و کاهش تندی باد تا اواخر وقت جمعه، افزایش ترافیک سبب افزایش غلظت آلاینده‌ها و برقراری وضعیت نامطلوب در برخی مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود. آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟