آخرین میزان خسارت ها در زلزله سی سخت اعلام شد/ 3 هزار و 700 واحد مسکونی آسیب دیدند

زلزله در سی سخت به بیش از 3 هزار و 700 واحد مسکونی آسیب وارد کرده است.

به گزارش رکنا، مدیر کل بنیاد مسکن استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در پی وقوع زلزله ۵ و ۶ دهم ریشتری در چهارشنبه شب ۲۹ بهمن در سی سخت مرکز شهرستان دنا به ۳ هزار و ۷۰۰ واحد از منازل مسکونی خسارت وارد شد.

حسین جنتى با بیان اینکه از این تعداد ۸۰۰ واحد به علت خسارت ۶۰ تا ۱۰۰ درصد نیاز به بازسازی دارد افزود: از مجموع ۳ هزار و ۷۰۰ واحد ۲ هزار و ۹۰۰ واحد نیز تعمیری هستند.

جنتی با بیان اینکه از مجموع ۸۰۰ واحد بازسازی ۴۲۰ واحد شهری و ۳۸۰ واحد روستایی است اضافه کرد: از ۲ هزار و ۹۰۰ واحد تعمیری هزار و ۵۰۰ واحد شهری و هزار و ۴۰۰ واحد روستایی است.

وی میزان خسارت به واحد‌های تعمیری را بین ۲۰ تا ۴۰ درصد اعلام کرد و گفت: در اثر این زلزله به ۲ هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی خسارت معیتشی از جمله تخریب اسباب و وسایل منزل خسارت وارد شده است.

جنتی با بیان اینکه همه امکانات بنیاد مسکن استان اعم از نیروى انسانى و تجهیزات و ماشین آلات در مناطق زلزله زده مستقر شدند، اضافه کرد: نتایج نهایى ارزیابی از واحدهاى آسیب دیده در جلسه ستاد بحران استان اعلام و در خصوص ارایه تسهیلات و میزان آن‌ها پیشنهاد‌ها ارایه و تصمیم گیری مى شود.  آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟