ابتلای 200 کودک به کرونا با نشانه هایی متفاوت

کرونا نه تنها کودکان را مبتلا کرد بلکه آنها را به کام مرگ فرستاد و از آن پس کودکان نیز به گردونه توصیه های بهداشتی وارد شدند.

به گزارش رکنا، پایتخت سوئد متأثر از تعداد کودکانی است که به عارضه "کووید طولانی" با علائمی همچون خستگی، گلودرد مکرر، سردرد، حالت تهوع و همچنین مشکل در تمرکز و اختلال در حافظه مبتلا هستند.

 در حالی که به طور کلی تصور می شود کودکان در مقایسه با بزرگسالان و به ویژه افراد سالمند در برابر ویروس کرونا مقاومتر هستند اما تعداد بیماران کم سن و سالِ مراجعه کننده به کلینیک تخصصی در بیمارستان "آسترید لیندگرن" در شهر استکهلم بیش از حد انتظار است و به نظر می رسد که این افزایش آمار همچنان ادامه دارد.

رسانه‌های داخلی سوئد گزارش داده اند که برخی از این کودکان نزدیک به یک سال است که درگیر این بیماری هستند.

در حالی که برخی از کودکان همچنان به مدرسه می روند، برخی دیگر کاملا در بستر بیماری هستند. با توجه به عدم ارائه آمارهای ملی و انجام تحقیقات موضعی در این خصوص، افزایش تعداد کودکان مبتلا نگران کننده به نظر می رسد.

فقط در منطقه استکهلم در مجموع ۲۱۴ مورد ابتلای کودکان به کووید_19 طولانی تشخیص داده شده که میانگین سنی آنها بین ۱۱ تا ۱۳ سال است.

بنابر اظهارات "توماس لیندن" از متخصصان شورای ملی بهداشت و رفاه استکهلم در حال حاضر هیچ مجال قانونی برای جمع آوری داده ها از مراقبت های اولیه وجود ندارد و به همین دلیل است که تصویر کلی در مورد این آمار، همچنان مبهم و نامشخص است.

مشکل دیگر، عدم وجود دستورالعمل در مورد نحوه درمان کودکان است و همین امر کار را برای درمانگران و پزشکان دشوارتر کرده است.

در حالی که برای بهبود وضعیت فوق به داده های بیشتری نیاز است اما در حال حاضر به دلیل فوریت‌های مراقبتی، هیچ تحقیقاتی در بیمارستان آسترید لیندگرن در حال انجام نیست.

یکی از پزشکان این بیمارستان با اشاره به کمبود تحقیقات لازم در زمینه درمان کودکان می‌گوید: تصور می کنم مهم است که کودکان نیز از مراقبت های بالینی لازم برخوردار شوند و اساسا ما برای همین اینجا هستیم.

بنابر گزارش اسپوتنیک، آمارها نشان می دهد که در این کشور بیش از ۶۰۸ هزار مورد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ گزارش و نزدیک به ۱۲ هزار و ۵۰۰ مورد مرگ ثبت شده که بالاترین رقم در بین کشورهای اسکاندیناوی است.

رویکرد بدون ماسک و بدون محدودیت‌های قرنطینه‌ای در این کشور اگرچه مدتهاست که مورد انتقاد همسایگان قرار گرفته اما با وجود درخواست برای اقدامات شدیدتر، همچنان در داخل کشور محبوبیت زیادی دارد.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟