به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا، سعید نمکی، وزیر بهداشت در جلسه ستاد مقابله با کرونا استان قزوین حاضر شده و از رسانه ها، دستگاه های فرهنگی و مردم قزوین تشکر کرده و گفت: مردم قزوین در دوره کرونا نشان دادند که فهیم هستند و در این مدت رتبه اول را کسب کردند. از کسبه نیز تشکر می کنم که در این روزهای سخت رعایت نمودند.

وی افزود: به هر شهر و استانی که می روم داغ جگرسوز شهیدان مدافع سلامت را به دوش می کشم و تا آخر عمر به هر سرزمینی که می روم این داغ را با خود خواهم داشت. از اواخر دیماه 1398 درگیر مقابله با کرونا هستیم تاکنون. روسای بیمارستان یا دانشگاه علوم پزشکی در این مدت مرخصی نرفته اند.

وزیر بهداشت گفت: احساس خوشحالی را نمی توانم پنهان کنم که امروز مردم قزوین دارای رادیوتراپی شده اند. شرمسار نشدیم و به قول خودمان عمل کردیم. امروز قول می دهیم که بیمارستان 700تختخواب شهید رجایی را پیگیری کنیم و در سفر بعدی با برافتادن کرونا این بیمارستان را راه اندازی کنیم.

بازگشت ایرانیان از انگلیس به ایران

سعید نمکی با بیان این که ایام 13 ماه گذشته برای دنیا یک دگرگونی در ثبت اتفاقات هنرمندی و مدیریت کشورها بود، اظهار کرد: کرونا رنج های فراوانی به دنیا تحمیل کرد. اما معادلات مدیریتی جهان را بهم ریخت. اولین روزهایی که قرار بود ویروس ما را گرفتار کند. همکاران من برآورد می کردند اگر این طوفان رسید سختی هایشان را چگونه مدیریت کنیم. من گفتم در اوج تحریم و با خزانه خالی روبرو هستیم. در این ایام سخت بعد از واقع عاشورا ظلمی بر قومی روا نداشته اند. علیرغم این که دیوانه حاکم بر کاخ سفید اعلام کرد که محدودیت غذا و دارو نداریم من شب های زیادی تا صبح راه می رفتم و انتظار می کشیدم که خبر بدهند یک پرواز درست به زمین نشسته است. اما خبر تلخ می دادند که امریکایی ها در فلان فرودگاه قفل کردند. آنها در محاسبات خود نیاورده بودند که ما خدا و رهبری فرزانه داریم و دولت پایدار و مردم صبور و بردبار داریم و حماسه ای مانند دفاع مقدس را مدیریت کرده ایم. ما نفس گرم پدران و مادران شهیدان را داریم. ما در دل شب آه جانگداز جانبازان را داریم.

سعید نمکی تاکید کرد: امروز به شما عرض می کنم که محاسبه ای که بزرگترین موسسات اعلام کردند که حداقل مرگ های ما در آذر 1200 خواهد بود. آمریکا متاسفانه بیش از 5هزار مرگ را در 24ساعت تجربه کرد. ما خوشحال نشدیم از مرگ آنهایی که سردمداران شان دارو را از مردم و ماسک را کادر درمان ما دریغ کردند. عشق به اهل بیت عشق به مردم جهان را به ما آموخته است نه قصاوت و کینه توزی را. آلمانی ها با زیر ساخت های مجهز از مرز 1000 مرگ گذشتند و جمهوری اسلامی با تکیه بر مردم به 50 فوتی درروز رسید.لیست 2هزار نفر در یک کشور اروپایی منتظر برگشت به ایران هستند. دیروز یک هواپیما از انگلیس به ایران آمد که مسافرانش در قرنطینه هستند. آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

کدخبر: 661722
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟