روز پدر 99

تاریخ و روز دقیق روز پدر 99

7 اسفند سال 1399 در تقویم شمسی

13 رجب 1442در تقویم قمری

25 فوریه 2021 در تقویم میلادی

روز پدر 1399

روز پدر 1399

تاریخ روز پدر در سال ۹۹ چرا 13 رجب می باشد؟

به گزارش رکنا، تاریخ روز پدر در سال ۹۹، همانطور که گفته شد این روز مصادف است با ولادت حضرت علی ع اولین امام شیعیان، ایشان یک پدر بسیار مهربان و فداکار بودند و همیشه به عنوان یک پدر نمونه از ایشان یاد می شد.

پس از انقلاب اسلامی ولادت این امام بزرگوار به عنوان روز پدر برگزیده شد و در تقویم جمهوری اسلامی نیز جای گرفت و تا به حال حفظ شده است قبل از جمهوری اسلامی یعنی در زمان پهلوی روز پدر، روز تولد رضا شاه بنیان گذار سلسله ی پهلوی بوده که مصادف است با تاریخ 24 اسفند ماه.

هر ساله روز پدر با شور و اشتیاق و تعداد بیشتر از پدران و فرزندان جشن گرفته می شود و کادوهایی نیز برای سپاس و تشکر از سوی فرزندان به پدران داده می شود و تاریخ روز پدر در سال ۹۹ در یاد همه خواهد ماند روز پدر به مانند روزی است که عشق، از خود گذشتگی، ایثار و مهربانی، همه در آن وجود دارد و روز به خصوصی است.

روز پدر 1399

تاریخ روز پدر در سال ۹۹ و منزلت و جایگاه آن در اسلام و دین

پیامبران و خداوند برای پدران اهمیت بسیار والایی قائل بودند زیرا با روح و جان خود به فداکاری و ایثار برای فرزندان و خانواده ی خود می پرداختند. از آنجایی که خود پیامبران و امامان نیز پدران راستین بوده اند خداوند در آیات خود از پدران راستین گفته است و آنها را دوست می دارد. همچنین امام حسین و پیامبر(ص) نیز فرموده اند که خشنودی خدا در خشنودی پدر است و ناخشنودی خدا در نا خشنودى پدر .این حدیث به تنهایی می تواند قدرت پدر و روز پدر را به همگان اثبات کند و نشان دهنده ی این باشد که پدر چقدر در درگاه الهی جایگاه بالا و منزلت عظیمی را دارا است.

روز پدر 1399

امام علی ع که خود یک پدر و استاد راستین بوده است نمونه ای بزرگ از ظهور قدرت الهی خداوند می باشد‌ او علاوه بر اسطوره بودن در هنر و فن پدری در زمینه های زیادی دارای هنر و فن بوده است این استاد در زمینه هایی همچون دین، اخلاق، معرفت و حمایت از بی دفاعات نیز شخصیتی اسطوره ای بود. ایشان همچنین در زندگی روزمره خود، زندگی عادی و ساده ای داشت و با اینکه شخصیت بزرگی بود اصلا به تجمل گرایی دست نمی زد و کاملا با آن مخالف بود و آن را از توطئه های شیطان و مخالفان اسلام می دانست آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟