روستای کرونایی قزوین به طور کامل قرنطینه شد/ علت تاخیر قرنطینه

کرونا در قزوین موجب قرنطینه کامل روستای حسین آباد شد.

به گزارش رکنا، منوچهر حبیبی درباره علل تأخیر در زمان قرنطینه کامل این روستا گفت: این فرد در یکی از بیمارستان‌های استان البرز بستری بوده و جواب تست وی در مرحله نخست منفی بوده و شواهدی دال بر ابتلای نامبرده به کرونای جهش یافته وجود نداشته که پس مدتی مجدد تست جدید به انستیتو پاستور ارسال و جواب آزمایش مثبت اعلام شد.

وی افزود: به محض اطلاع از موضوع، مسئله در ستاد کرونای استان و شهرستان مطرح و اقدامات لازم برای قرنطینه مکان های تردد و سکونت نامبرده صورت گرفت و از همه افرادی که با نامبرده در تماس بودند تست کرونا گرفته شد.

معاون سیاسی-امنیتی استاندار قزوین با اشاره به انجام تست کرونا در مجتمع بعثت واقع در شهرستان آبیک محل سکونت این فرد گفت: از همه ساکنان تست کرونا به عمل آمد که نتیجه همه موارد منفی اعلام شد لذا ضرورتی به قرنطینه این مجتمع نبود.

حبیبی در خصوص اقدامات ستاد کرونای استان در روستای زادگاه این فرد خاطرنشان کرد: از آن جا که نتیجه آزمایشات انجام شده بر روی 5تن از اهالی مثبت اعلام شده تمام روستا در قرنطینه کامل قرار گرفته و تمام مسیرهای دسترسی به روستا مسدود شده است.

فرمانده قرارگاه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان از انجام اقدامات لازم برای تأمین نان روستای حسین آباد خبرداد و گفت: در صورت انجام آزمایشات جدید بر روی اهالی روستا که از صبح فردا آغاز می شود و در صورت عدم مشاهده مورد ابتلای جدید امکان اینکه مدت قرنطینه کاهش یابد وجود دارد./ایلنا  آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟