معلولان در مشهد صاحب هتل اختصاصی می شوند

معلولان در ماه های آینده به گفته وحید قبادی دانا صاحب هتل اختصاصی می شوند.

به گزارش رکنا، وحید قبادی دانا رئیس سازمان بهزیستی کشور، در شانزدهمین جلسه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور، اظهار کرد: جلسات ستاد مناسب سازی به طور منظم درحال تشکیل است و امروز شانزدهمین جلسه را برگزار می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه اولین جلسه ستاد هماهنگی و مناسب سازی از سال ۹۳ در وزارت کشور تشکیل شد، گفت: تعداد و نظم جلسات مناسب سازی بهبود پیدا کرده است به جزء وزارت کشور و بهزیستی در سایر دستگاه‌های دولتی مانند، وزارت راه و شهرداری تهران جلسات ستاد مناسب سازی برگزار کردیم.

قبادی دانا تصریح کرد: هدف ما این است افراد دارای معلولیت در جامعه حضور و در در فعالیت‌های جامعه نقش پررنگی داشته باشند. همه جای کشور و دانشگاه‌ها های باید مناسب سازی برای افراد دارای معلولیت شود و ما خواستار ایزوله کردن محیط برای افراد دارای معلولیت نیستیم. اگر یک دانشگاه برای افراد دارای معلولیت مناسب سازی شود یک الگو برای سایر دانشگاه‌ها می‌شود.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه هتل تراز معلولان در ماه‌های آینده در شهر مشهد راه اندازی می‌شود، گفت: این هتل اولین هتل مناسب سازی شده برای افراد دارای معلولیت است که این هتل یک مدل سازی برای سایر مراکز اقامتی می‌شود.

وی با بیان اینکه اماکن دولتی، بانک ها، ادارات و ... هم به همین صورت مناسب سازی شوند، گفت: ۱۵۰ هزار دانش آموز دارای معلولیت هستند نیمی از آن‌ها در مدارس استثنایی و نیمی دیگر در مدارس عادی هستند. مناسب سازی مدارس برای دانش آموزان دارای معلولیت که در مدارس عادی درس می‌خوانند اقدام مهمی است.

قبادی دانا خاطرنشان کرد: وزارت کشور هم پیگیر اجرای اقدامات شهرداری‌های و شهرداری تهران برای است.  آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟