انتقال کرونا از طریق مو و ریش !

بر اساس آن چه محققان موسسه ملی تحقیقات سلامت و دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران اعلام کرده‌اند در خصوص انتقال ویروس کرونا از طریق مو یا ریش صورت، گزارشی وجود ندارد و شاید وجود روسری و شال در جلوگیری از آلوده شدن موها تاثیر داشته باشد و به عنوان یک محافظت‌کننده از آلودگی عمل کند.

به گزارش رکنا، آن‌ها می‌گویند: در صورت شستن مرتب دست‌ها، شستن موها و ریش هر بار پس از بیرون رفتن الزامی نیست. ممکن است ویروس بتواند به مو بچسبد اما قرار داشتن روی موها به معنای بیماری‌زایی آن نیست و احتمال چنین رویدادی بسیار کم است اما در صورت نگرانی زیاد نسبت به این مسئله، می‌توان بیشتر از قبل دوش گرفت. طبق نظر محققان، اگر فاصله اجتماعی را رعایت می‌کنید، نباید نگران آلودگی ویروسی مو یا ریش خود باشید.

احتمال انتقال کرونا از طریق مو و ریش کم است

به گفته‌ی این پژوهشگران، به طور کلی خطر این موضوع بسیار پایین بوده و می توان گفت جای نگرانی وجود ندارد. تنها نکته مهم، نحوه قرارگیری ماسک بر صورت آقایان به دلیل داشتن ریش است. در این شرایط، ریش باعث عدم قرارگیری مناسب ماسک بر صورت به ویژه در ماسک‌های N95 شده و کارآیی آن‌ها را کاهش می‌دهد و ماسک به خوبی روی صورت فرد ثابت نمی‌شود.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

بهداشت نیوز

 

آیا این خبر مفید بود؟