اختصاص 90هزار میلیارد تومان به متناسب سازی حقوق بازنشستگان / تخصیص یک هزار میلیارد به خرید نردبان های بلند آتش نشانی

متناسب سازی حقوق بازنشستگان همراه با شاغلان انجام خواهد شد و حالا قرار است 90هزار میلیارد تومان بابت این متناسب سازی به تامین اجتماعی اختصاص یابد.

به گزارش رکنا، حسینعلی حاجی دلیگانی، نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست امشب کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ گفت: در جلسه امشب، اعضای کمیسیون مصوب کردند که ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار از محل فروش زمین برای ساخت کلاس درس در مدارس مناطق محروم و محدوده مسکن مهر هزینه شود. علاوه بر این، اعضای کمیسیون مصوب کردند که سرانه مدارس از سال آینده مستقیم و بدون واسطه وزارت آموزش و پرورش به خود مدارس پرداخت شود.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ اظهار داشت: همچنین اعضای کمیسیون مصوب کردند که برای امدادرسانی هرچه بهتر به سانحه‌دیدگان در ساختمان‌های بلند مبلغ یک‌هزار میلیارد تومان در اختیار شهرداری‌ها برای خرید نردبان‌های بلند برای این منظور تخصیص یابد.

حاجی‌دلیگانی خاطرنشان کرد: دولت در لایحه بودجه پیشنهاد کرده بود که ۹۰ هزار میلیارد تومان اعتبار برای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تخصیص یابد و سهم بازنشستگان تامین اجتماعی از این میان ۳۰ هزار میلیارد تومان بود که با مصوبه امشب کمیسیون تلفیق این ۹۰ هزار میلیارد تومان به ۱۵۰ هزار میلیارد تومان و سهم ۳۰ هزار میلیارد تومانی سازمان تامین اجتماعی به 90 هزار میلیارد تومان افزایش یافت.

به گزارش فارس، مصوبات کمیسیون تلفیق پس از تصویب در صحن علنی مجلس و تایید شورای نگهبان به قانون تبدیل شده و برای اجرا ابلاغ خواهد شد./ فارس آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟