وزیر بهداشت:  باخت به کرونا آبرویزی برای جمهوری اسلامی است نه وزارت بهداشت / آغاز تزریق واکسن وارداتی کرونا پیش از 22 بهمن

به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا، سعید نمکی، وزیر بهداشت در دومین همایش سراسری مدیران ارشد بنیاد شهید و امور ایثارگران درود به روح شهدای دفاع مقدس، مدافع حرم و مدافع سلامت کشور گفت: من بی ریا و خالصانه می گویم هر وقت برای شهیدی یا مرتبط با شهدا صحبت می کنم به شدت احساس حقارت می کنم. احساس می کنم نه شان و منزلت آن را دارم که در محفلی که از شهدا صحبت می شود نه درکی دارم از آن که درباره شان و منزلت شهدا صحبت کنم.

وزیر بهداشت با بیان اینکه در شیعه نوع نگاه خاصی به نام مقدس شهید داریم افزود:  از کودکی روح، جان و جسمم آمیخته با نوعی قداست نام شهدا به ویژه سالار شهدا بود، در آغوش مادر در محفل امام حسین (ع) اندیشه ام شکل گرفت و فکر می کردم در شیعه شهادت و شهید اینگونه والا مقامی را تصویر می کنیم. استاد چکناواریان در سازمان برنامه و بودجه گفتم چرا سمفونی شهید را تمام نمی کنید؟ با تعجب برآشفت و گفت: "می دانی این سمفونی برای چه کسانی ساخته می شود؟ سمفونی شهید است. می دانی نام شهید چقدر والاست؟ می دانی چقدر باید تلاش کرد که شان والای آنها در موسیقی ظهور کند؟"

سعید نمکی با گفتن ازاینکه کمک کنید که دستاورد عظیم مان حفظ شود که برای بنده به عنوان سرباز این عرصه باعث غصه و دلتنگی است ادامه داد:  این غصه و درد ماست که عده ای به گونه ای بی توجهی یا عادی انگاری می کنند یا لجبازی می کنند. با چه کسی را نمی دانم. وقتی عزیزترین فرزند فاطمه در حسینیه می نشیند با آن سقف بلند و فضای فراخ تک و تنها در عزای جده سادات گریه می کند و برخی به شیوه های دیگر رفتار می کنند را نمی فهمم. علت آن را نمی فهمم. چه چیزی را می خواهیم اثبات کنیم و دنبال چه چیزی می گردیم. اگر  کرونا را بردیم، افتخار جمهوری اسلامی ست نه وزارت بهداشت و اگر ببازیم آبروریزی جمهوری اسلامی ست نه وزارت بهداشت! این را باید همه بفهمند.

امروز در این عرصه بین المللی هیچ پدیده ای افتخار آمیز تر این نیست که به دنیا بگوییم علیرغم همه فشارهای حداکثری جمهوری اسلامی ایران در بالاترین جایگاه را کسب کرده است. خوشبختانه امروز به عرصه واکسن کرونا پا می گذاریم و خواهید دید با لطف خدا و دعای خانواده شهدا یکی از بهترین و موفق ترین تولید کنندگان واکسن جهان خوایم بود و این را اثبات خواهیم کرد. این ملت همان ملتی است 8سال دفاع مقدس میلیمتری از خاکش را در سر هیچ میزمذاکره ای از دست نداد. این همان ملتی است که در عرصه مبارزه با کرونا در مدیریت و ساخت داروها موفق خواهد شد. 55روزه ماسک و گان هایی را تولید کردیم که وارد می شد و حالا به صادرات این تجهیزات رسیده ایم. این همان ملتی است که به قول شهید سردار قاسم سلیمانی ملت امام حسین (ع) است و با شیوه امام حسین (ع) مبارزه می کنیم و توفیق به دست می آوریم. عرصه تولید واکسن به خوبی پیش می رود.

وزیر بهداشت افزود: برای واردات واکسن مذاکراتی داشتیم و خوشبختانه به سرانجام رسیده و امیدواریم قبل از 22بهمن واکسن وارداتی را که از منابع مطمئن و بدون دغدغه است به گروه های هدف تزریق کنیم.

وی تاکید کرد: به آبروی فاطمه زهرا (س) و خون همه شهدا و جانبازان و ایثارگران عزیز این مملکت شر این ویروس منهوس از مملکت دور خواهد شد و روزهای خوبی را برای مردم سرزمین خواهیم داشت. آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟