علت پرخاش نماینده مجلس به فائزه هاشمی / حسن شجاعی توضیح داد

فائزه هاشمی هفته گذشته در مصاحبه ای اعلام کرده بود که اگر چنانچه ترامپ رئیس جمهور امریکا می شد، با فشارهایی که علیه ایران می آورد، می توانست تغییراتی در کشورمان بوجود آورد. همچنین وی در این مصاحبه از حاج قاسم سلیمانی نیز صحبت هایی به میان آورده بود.

این اظهار نظرها با واکنش ها و انتقاداتی از طرف افراد مختلف و حتی برادر وی محسن هاشمی روبرو شد. همچنین حسن شجاعی، نماینده ناظر بر عملکرد نمایندگان مجلس نیز در صفحه مجازی خود ابراز داشته بود که " اگر حاج قاسم سلیمانی نبود، فائزه، کنیز داعش بود."

با انتشار این توئیت، انتقادهایی به حسن شجاعی از سوی بعضی کاربران فضای توئیتری شد که چرا با یک زن مسلمان چنین صحبت کرده است و باید نقد با احترام و انتقاد همراه باشد،حسن شجاعی، نایب رئیس دوم کمیسیون اصل 90 مجلس  در گفت و گویی با رکنا در این خصوص چنین گفت:

حسن شجاعی، نایب رئیس دوم کمیسیون اصل 90 قانون اساسی در مجلس در مورد اظهارات فائزه هاشمی در خصوص روی کار آمدن ترامپ و شهید سلیمانی به خبرنگار اجتماعی رکنا اظهار داشت: صحبت هایی که ایشان داشتند دو ایراد اساسی و مهم داشت، اولی در مورد ترامپ بود که به نوعی ایشان آرزو کرده بودند که دوران ریاست جمهوری ترامپ ادامه پیدا کند و دومی با این مضمون بود که راهی که حاج قاسم سلیمانی رفته بود، راه خوبی نبوده و عملاً فایده ای برای ملت ایران نداشته است. باید در نظر داشت که موضوع هر دو صحبت ایشان دارای ایرادات اساسی است.

امنیتی که زنان و دختران در ایران دارند، مدیون خون حاج قاسم سلیمانی است

شجاعی ادامه داد: این قبیل اظهارات باعث تقویت دشمنان ملت ایران و ضربه زدن آنها به ملت ایران می شود. زیرا وقتی کسی در مورد راه حاج قاسم سلیمانی و ایستادگی وی در برابر داعش چنین موضع گیری می کند به معنای آن است که آنچه که داعش در کشورهای دیگر انجام داد، در کشور خود او نیز زمینه انجام دارد. باید ببینیم که داعش در کشور سوریه و عراق چه کرد؟ این دو کشور را ویران کرد، کشتار به راه انداخت و به بهانه کفر زنان و دختران آن کشورها، آن ها را به کنیزی و بردگی گرفت، در این جهت برای داعش فرقی نمی کرد که آن ها شیعه، سنی و یا اهل ادیان دیگر باشند، هر کسی را که متهم به کفر می کرد، به بردگی می گرفت و بازار بردگی به راه می انداخت. بنابراین اگر امثال حاج قاسم ها نبودند و نباشند، هر آنچه که داعش در این کشورها انجام می داد، در کشور ما هم می توانست انجام دهد، مخصوصاٌ اینکه می دانیم داعش با هدف اصلی ضربه زدن به ایران راه‌اندازی شده بود. به عبارتی اگر داعش در ایران دست و پا پیدا می کرد، حتماً کشور را به ویرانه تبدیل می کرد، حتماً مرتکب کشتارهای وسیع می شد و خدای ناکرده نوامیس ما را به بردگی و کنیزی می گرفت. بنابراین ایشان باید توجه می داشت که اگر اکنون زنان سرزمین‌مان در امنیت به سر می برند مدیون خون سردار سلیمانی ها هستند. به نظر می رسید که ایشان به این موضوع توجهی نداشت و بنده نیز خواستم ایشان را متوجه کنم امنیتی که این خانم دارد به برکت خون شهید حاج قاسم سلیمانی است.

آرزوی ادامه کار ترامپ، به معنای تایید جنایت های وی علیه ایران است

نایب رئیس دوم کمیسیون اصل 90 مجلس در مورد آرزوی هاشمی برای ادامه دار شدن ریاست جمهوری ترامپ در آمریکا ابراز داشت: ترامپ کسی است که طی دوران ریاست جمهوری اش ضربات زیادی به ملت ایران زده است. مثلاً در موضوع دارو آقای ترامپ با آن قساوت قلب و روحیه جنایت کارانه ای که داشت، ملت ایران را به رنج انداخته بود. بنابراین وقتی کسی ابراز می کند که ای کاش دوران این فرد ادامه می یافت، این به معنای تایید همه جنایت‌های ترامپ علیه ملت ایران است، همچنین این موضوع به معنای تشویق اوست و یعنی ای کاش جنایت ها علیه ملت ادامه پیدا می کرد. به نظر می رسد باید در مقابل این اظهارات که مایه تقویت دشمنان ملت ایران می شود، محکم ایستادگی کنیم و قاطعانه موضع خودمان را ابراز کنیم.

اظهارات عده ای موجب تعرض بیشتر دشمن به کشور می شود

شجاعی ادامه داد: با این حال همه زنان و دختران سرزمین ما ناموس ایران و وطن هستند و همه ما جان‌مان را برای حفاظت از ناموس‌مان می دهیم، اما باید افرادی که چنین تفکراتی دارند را نیز متنبه کرد و تذکر داد تا بدانند که این اظهاراتی که می کنند نهایتاً منجر به تعرض بیشتر دشمن به ملت ایران خواهد شد و مردم ما را در فشار و زحمت بیشتری قرار خواهد داد.

پیام هاشمی به معنای آن است که می توانید امنیت کشور را به خطر بیندازید

نماینده ابهر در مجلس شورای اسلامی در مورد اختلافات و درگیری گروه های مختلف در کشور و احتمال به خطر افتادن امنیت کشور با اختلافات داخلی اظهار داشت: امنیت کشور در دو جهت تامین می شود، یکی اینکه مدافعان کشور در همه عرصه ها با قدرت مقابل دشمن بایستند و دوم اینکه ملت با بصیرت و هوشمندی از این مدافعان پشتیبانی کنند. اگر یکی از این موارد خدشه دار شود، امنیت کشور از بین خواهد رفت. بنابراین کسانی که اظهاراتی دارند و می خواهند پشتیبانی ملت از مدافعان ایران را تضعیف کنند و یا شبهه و سوالی را در جامعه مطرح می کنند، باعث تزلزل بخشی از مردم در حمایت از مدافعان و سربازان وطن می شوند، این افراد در واقع در جهت زیر سوال بردن امنیت کشور و در معرض خطر قرار دادن امنیت کشور تلاش می کنند. بنابراین ما برای حفاظت از امنیت کشور در مقابل کسانی که خطوط قرمز مردم را زیر سوال می برند باید بایستیم. اگر شبهاتی که این خانم به اقدامات حاج قاسم وارد می کند و بیان می کند که خون حاج قاسم نتیجه ای در بر نداشته، اگر چنین شبهه ای در ذهن بخشی از جامعه شکل بگیرد، آیا مدافعان ایران با قدرت خواهند توانست در مقابل دشمنان مان بایستند؟ حتما جواب خیر است. این به معنای آن است که ما به دشمن پیام بدهیم که می توانید امنیت کشور ما را به خطر بیندازید.

به طور کلی این صحیح است که ما نباید در موضوعات فرعی به بگومگو و اختلاف و نزاع کردن بپردازیم اما در موضوعاتی که خط قرمز ماست و امنیت کشور و ملت ایران تهدید می شود، باید محکم در مقابلش بایستیم و اجازه ندهیم که با طرح شبهه و اظهار نظری غلط، امنیتی که در کشور به برکت ایستادگی مدافعان و سربازان برای مردم ما بوجود آمده، خدشه دار شود. باید بدانیم که اگر امنیت در جامعه وجود نداشته باشد، دیگر چیزی از کشور باقی نمی ماند.  آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟