آقامیری : متاسفانه اینترانت راه اندازی نشد! / با بحران روش آموزش مواجه هستیم + فیلم
حجم ویدیو: 18.05M | مدت زمان ویدیو: 00:02:40

دکتر محمودرضا آقامیری، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران با انتقاد از وضعیت فعلی سیستم آموزشی دانشگاه ها به تلاش متخصصان در رفع مشکلات سامانه های آموزشی و لزوم رسیدگی به زیرساخت های اینترنتی مرتبط با آموزش دانشگاه ها تاکید کرد.

با بحران هایی در روش آموزشی مواجه شدیم

به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا، محمودرضا آقامیری، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران در خصوص مشکلات دانشجویان در آموزش های مجازی و متصل شدن به اینترنت به خبرنگار اجتماعی رکنا اظهار داشت: به طور کلی آموزش مجازی در ایران به دلیل فراهم نبودن زیرساخت ها به هیچ عنوان پاسخ نداده است. ما در تلاش هستیم که قدم به قدم مشکلات موجود در این حوزه را اصلاح کنیم و پیش برویم اما در دانشگاه های دولتی، سراسری و دانشگاه آزاد و هرجایی که از آموزش مجازی استفاده شده است، به دلیل عدم آمادگی قبلی و تربیت شدن در این حوزه، با بحران هایی در روش آموزشی روبرو شده ایم.

دانشجویان و اساتید در وضعیت آموزشی خوبی به سر نمی برند

آقامیری با انتقاد از وضعیت آموزشی دانشجویان و اساتید دانشگاه اضافه کرد: اکنون نه دانشجویان می توانند به راحتی درس بخوانند و نه استادان دانشگاه می توانند مطالب را به راحتی منتقل کند. اگرچه این مشکل تا حدودی در حال کم شدن است و در دو ترمی که در سال جاری سپری شد، تجارب خوبی کسب کردیم و رفته رفته زمینه سازی خوبی در این حوزه انجام دادیم و خوشبختانه مشکلات در حال کم شدن هستند.

در ایجاد زیرساخت ها برای اینترنت داخلی اقدامی موثر صورت نگرفته است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران به لزوم فراهم شدن زیرساخت های اینترنتی در کشور اشاره کرد و گفت: در بحث فضای مجازی که مقام معظم رهبری از 10 سال گذشته به آن تاکید می کردند و تلاش می کردند که به ثمر برسد، متاسفانه اقدامی صورت نگرفته است. همچنین در ایجاد زیرساخت ها در بحث اینترنت داخلی و اینترانت نیز اقدامی موثر ایجاد نشده است. اکنون که ما از خواب بیدار شده ایم و با چنین پدیده ای روبرو شدیم، سعی کردیم در دو ترم گذشته مسائلی را بر طرف کنیم، با این حال باید سرمایه گذاری جدی در روش، محتوا و زیرساخت های دیگر فراهم کنیم.

از دولت می خواهیم دیگر کاری نکند

آقامیری در خصوص انتظارات دانشگاه آزاد اسلامی از دولت اظهار داشت: در حال حاضر از دولت انتظاری نداریم ، بهتر است دیگر کاری نکند ، چون هر اقدامی که لازم بوده انجام دهند، تا کنون باید انجام می دادند. با این حال دولت فعلی تنها کاری که می تواند انجام دهد آن است که در بحث اینترانت داخلی سرمایه گذاری ویژه داشته باشد. اکنون به دلیل نداشتن شبکه اینترنت داخلی هم خسارت فرهنگی و هم خسارت اجتماعی می بینیم. اکنون آموزش ما در حال مختل شدن است و ابزار آموزشی بر عهده سیستم های بین المللی افتاده است و طبیعتاً آن ها بیشتر در این خصوص تاثیر گذاری می کنند.

با اینترنت داخلی نیازی به فیلترینگ نداریم

محمودرضا آقامیری در خصوص احتمال فیلترینگ و کیفیت شبکه اینترنت داخلی گفت: شبکه اینترنت داخلی ما در حال حاضر بسیار ضعیف است و در خصوص فیلترینگ هم باید گفت که با شروع به کار کردن اینترنت داخلی، نیازی به فیلترینگ نداریم. اکنون بخش عمده و زیادی از مناطق کشور هنوز به طور کامل تحت پوشش اینترنت داخلی قرار نگرفته اند و بحث آموزشی نیز با مشکل مواجه است. با این وجود، متخصصان ما در تلاش اند تا مشکلات مربوط به اینترنت دانشجویان را برطرف کنند.  آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

 

خبرنگار: مهدی برازنده

آیا این خبر مفید بود؟