عملکرد نمایندگان خوزستان در قبال مصوبه ۳۰۰ میلیاردی انتقال آب در بودجه ۱۴۰۰ نمایشی است

به گزارش خبرنگار رکنا از استان خوزستان، در پی انتشار اخبار تازه‌ای درباره سرعت‌گیری پروژه انتقال آب از سرشاخه‌های کارون به مناطق مرکزی، یوسف فرهادی بابادی از فعالین شناخته‌شده حوزه محیط‌زیست به خبرنگار رکنا، گفت: این بودجه را نباید جناحی تعریف کرد و یا به تصمیمی درون دولتی تقلیل داد. با اطلاع دقیق می‌گویم که این بودجه با دخالت و فشار نهادهای نظارتی و امنیتی و سیاسی برای انتقال آب کارون تعریف شده است.

فرهادی بابادی می‌افزاید: این بودجه آن‌چنان‌که از اخبار برمی‌آید، متعاقب نامه مقامات ارشد قضائی به رئیس‌جمهور در انتقاد از آنچه سنگ‌اندازی‌های سازمان محیط‌زیست کشور خوانده می‌شود تعریف شده است. این مصوبه را باید به‌عنوان مصوبه افزایش بودجه پروژه‌های انتقال آب کارون معرفی کرد، نه بودجه پروژه انتقال آب .

یعنی این‌که اگر این بودجه ۳۰۰میلیاردی حذف شود یا با آن مخالفت شود، بودجه پروژه‌های انتقال آب کماکان به قوت خود باقی است. بر همین اساس تأکید می‌کنم عملکرد مجمع نمایندگان خوزستان در قبال مصوبه ۳۰۰ میلیاردی انتقال آب در بودجه ۱۴۰۰ نمایشی است. به فرض که با این مصوبه مخالفت کردند، موضعشان در برابر ردیف‌های متعدد انتقال آب کارون و دز به فلات مرکزی در بودجه ۱۴۰۰ چیست؟ تاکنون چه فعالیتی برعلیه این پروژه‌ها در بودجه انجام داده‌اند؟

این فعال محیط‌زیست می‌گوید: جای تأسف است که به مردم خوزستان و چهارمحال و بختیاری اطلاع دهم که اکثر نمایندگانشان چه در خفا و چه علنی از پروژه‌های انتقال آب حمایت می‌کنند. نمونه اخیر آن مکاتبه برای افزایش بودجه پروژه انتقال آب خرسان است. تلاش‌های ما به‌عنوان فعالین محیط زیستی برای حذف بودجه پروژه‌های فاقد مجوز محیط زیستی از طریق برخی از نمایندگان تهران بوده است، نه نمایندگان استان‌های خوزستان و چهارمحال بختیاری. پس لااقل نمایندگان خوزستان به ما یا دست کم به مردم بگویند کجای این اتفاق هستند؟ استیضاح‌های نمایشی‌شان به کجا خواهد رسید؟

لازم به ذکر است که در مقابل مباحث مطرح‌شده توسط یوسف فرهادی بابادی، از فعالین حوزه محیط‌زیست در این گزارش، در خصوص عملکرد نمایشی نمایندگان خوزستان و چهارمحال بختیاری، فرصت پاسخگویی برای نمایندگان هردو استان باقی است.

خبرنگار : بهنام رضایی آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟