ممنوعیت برگزاری جشن سال نو میلادی در ایران

به گزارش رکنا  ، آرا شاوردیان نماینده مسیحیان ارمنی شمال ایران در مجلس شورای اسلامی گفت: مسیحیان ارامنه ایران امسال به خاطر رعایت پروتکل‌های بهداشتی مراسم جشن سال نو را برگزار نمی‌کنند.

وی افزود: با توجه به شرایط خاص حاکم و نیز مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا و به منظور اجرای مصوبات این ستاد، مسیحیان ارمنی به ایران مراسم جشن سال نو میلادی را برگزار نمی‌کنند تا از هرگونه تجمع و احتمال انتقال ویروس پرهیز شود

شارلی انویه تکیه نماینده مسیحیان آشوری و کلدانی در مجلس شورای اسلامی  ضمن اعلام این خبر اظهار داشت:‌مسیحیان آشوری و کلدانی ایران نیز به خاطر رعایت پروتکل‌اهی بهداشتی و اجرای مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا مراسم جشن سال نو میلادی را برگزار نمی‌کنند.

وی افزود: ما همواره در همه سالها برای برگزاری مراسم دینی و مذهبی‌مان آزاد بوده‌ایم و ضمن آزادی در این امر از حمایت‌های مسئولان نظام جمهوری اسلامی برخوردار بوده‌ایم.

نماینده مسیحیان آشوری و کلدانی در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: عدم برگزاری جشن‌های سال نو میلادی امسال در ایران فقط به خاطر اجرای مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی بوده و هیچ دلیل دیگری نداشته است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟