دانش‌آموزان شین‌آبادی استخدام دولت می‌شوند

به گزارش رکنا، نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی گفت: به دستور وزیر آموزش و پرورش، دانش‌آموزان حادثه دیده شین‌آبادی پس از اخذ مدرک لیسانس در آموزش و پرورش استخدام می‌شوند.

کمال حسین‌پور ظهار داشت: با توجه به مکاتبه اخیر با وزیر آموزش و پرورش، به دستور وی، دانش‌آموزان حادثه دیده شین‌آبادی پس از اخذ مدرک لیسانس در آموزش و پرورش استخدام می‌شوند.

وی در ادامه با اشاره به مشکلات فرهنگیان و قول مساعد وزیر آموزش و پروش برای حل مشکلات تصریح کرد: در این رابطه به وزیر برای قرار گرفتن نیروهای نهضتی یک دوره ای در فرایند تبدیل وضعیت از حق التدریسی به پیمانی و نیز ایجاد فرصت به کسانی که مشمول قانون  هستند اما در موعد مقرر مراجعه و تشکیل پرونده نداده‌اند، تاکید شد.

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی افزود: همچنین در مکاتبه با وزیر، موضوعاتی مانند امکان ادامه فعالیت‌های سواد آموزی به ویژه سطوح بالاتر در بستر سامانه شاد، دستور به کارگیری نیروهای خدماتی و سرایداری در مدارس و ادارات آموزش و پرورش و اجازه به کارگیری و تعیین تکلیف معلمین حق التدریسی نهضت پیش دبستانی برون‌سپاری که شامل قانون بوده اما به دلایل مختلف از جمله عدم منظور کردن کلاس درسی برای آنان تاکنون جذب نشده‌ و پیش‌نوبت هستند، مطرح و وزیر آموزش و پرورش قول مساعد داد.

وی با اشاره به لزوم اجازه آزمون مجدد به معلمینی که در آزمون قبول نشده‌اند تصریح کرد: از سوی دیگر باید از ستاد ملی کرونا مجوز کسب برای فعالیت مدارس روستاهای کم جمعیت و چند پایه که اکثراً محروم هستند انجام شود.

حسین‌پور با تاکید بر اختصاص منابع بسته حمایتی که متأسفانه تاکنون در تعدادی از شهرستان‌ها آغاز به کار کرده‌اند بیان کرد: همچنین باید در اجرای قانون حذف محدودیت اعمال مدارک فرهنگیان و همچنین اجرای کامل قانون رتبه بندی تسریع شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟