عزیزی : مسئولین در حمایت از پرستاران فقط خوب حرف زدند

به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا، 30 آذرماه روز ولادت حضرت زینب(س) و پرستار است. امسال به دلیل اهمیت و نقش بیشتر این افراد در سلامت جامعه، روز پرستار به هفته پرستار تغییر پیدا کرده تا قدردانی بیشتری از این خادمان مردم صورت گیرد.

اکنون همه جامعه تلاش های بی وقفه مدافعان سلامت را مشاهده کرده و حمایت و ابرازهای محبت های فراوانی از سوی مردم به جانب این افراد شده است. لازم است تا مسئولین نیز خستگی و فشارهای مختلف این قشر زحمت کش و پرتلاش جامعه را بیش از پیش درک کنند و حمایتی مضاعف از آن ها به عمل آید.

حمیدرضا عزیزی، دبیر شورای عالی نظام پرستاری کشور ضمن تبریک ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار به خبرنگار رکنا گفت: روز پرستار فرصتی است تا به مهربانی و صبوری پرستاران توجه بیشتری شود و پرستاران عزیزمان که در طول یک سال گذشته صحنه های زیبایی در تاریخ کشورمان رقم زدند نیز بیشتر جلوه گر شود. فرارسیدن این روز را به مجموعه جامعه پرستاری و نظام پرستاری کشور باید تبریک گفت. پرستاران با توجه به اینکه بیماری کرونا درمان خاصی ندارد، توانستند با علم مراقبت و نقش نظام سلامت در کارشان به کمک مردم بشتابند.

لزوم اصلاح برخی ساختارها، فرایندها و برآیندها در نظام سلامت کشور

عزیزی در مورد نقش پرستاران و نظام سلامت و مشکلات آن ها در یک سال گذشته اظهار داشت: باید توجه داشت که کار در نظام سلامت و مقوله درمان و مراقبت به صورت تیمی انجام می شود، به گونه ای که از خدمت کاران و نگهابانان در بیمارستان گرفته تا پزشکان و متخصصان هر رشته و تخصصی که در مرکز درمانی وجود دارند باید با هم ارتباط تنگاتنگ داشته باشند. در نظام سلامت همه کشورهای دنیا با شیوع کرونا درگیری ها و مشکلاتی به وجود آمد که کشور ما نیز از این موضوع مستثنا نیست، به نظر می رسد اکنون باید یکسری ساختارها، فرایندها و برآیند ها را درنظام سلامت اصلاح کنیم تا شرایط متعادلی ایجاد شود، زیرا اکنون خیلی از گروه ها از جمله پرستاران و حتی پزشکان مورد غفلت قرار گرفته اند، به هرحال درس هایی که کووید19 به ما داد، نشان داد که در حوزه پزشکی نیازمند تعادلی در مسائل بین رشته ای و درون رشته ای هستیم.

بیش از 50هزار مبتلا و 100 شهید خدمت از جامعه پرستاری تقدیم کشور شد

دبیر شورای عالی نظام پرستاری کشور ادامه داد: در دوران کرونا دیدیم که مدافعان سلامت به ویژه پرستاران چه سختی هایی را تحمل کردند و امروز که حدود 11 ماه و نزدیک یکسال از شیوع کرونا می گذرد بیش از 50هزار پرستار در کشور به بیماری کرونا مبتلا شدند و حدود 100 نفر شهید خدمت تقدیم کردیم، این ها نشان از این دارد که پرستاران ما در طول این مدت سختی های فراوانی داشتند، علاوه بر آن نکاتی در سه سطح نظام پرستاری مطرح شد که باید خودش را خوب نشان بدهد، ما نقش های متعالی در پرستاری می بینیم از نقش مراقب و حامی گرفته تا نقش محقق، مدرس و سایر نقش های کلیدی که دنیا هم به سمت آن رفته است. به نظر می رسد با پیشرفت ها و کنترلی که در خصوص این بیماری شکل گرفته، می توانیم بازنگری کلی انجام دهیم تا پرستاران ما اعتماد به نفس جدی بگیرند تا بتوانند در حوزه های دیگر ورود کنند.

مسئولین در مقام حرف و صدور مجوز برای پرستاران خوب عمل کرده اند

عزیزی در مورد حمیات مردم و مسئولین از پرستاران در دوران کرونایی اظهار داشت: در این 11 ماه سرمایه انسانی خوبی در حوزه پرستاری ایجاد شد و علی رغم محبت و حمایت زیاد مردم، مسئولین در مقام حرف و صدور مجوز اقدامات خوبی کرده اند. مسئولین باید تصریح کنند تا در بحث استخدام ها و جذب پرستاران اقدامات جدی تری صورت گیرد، گفتنی است که 3 الی 4 سال است استخدام درست و حسابی نداشتیم و بحث جذب هفت هزار پرستار هم مطرح است اما به صورتی که باید این افراد تزریق نشده اند، بنابراین به نظر می رسد باید در چنین بحران هایی این مسائل حل و فصل شود تا مردم نیز از خدمات بیشتر و بهتری بهره ببرند.  آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟