ستاد بحران آبادان در آماده باش کامل /تمام حفاری های سطح شهر تا اطلاع ثانوی تعطیل است

به گزارش رکنا ، رئیس ستاد بحران آبادان در این خصوص اظهار داشت: با توجهبه اینکه در جغرافیای شهرستان آبادان و شهرهای تابعه در روزهای اخیر بیش از ١٦٠ میلیمتر بارش را شاهد بودیم، با اقدامات پیشگیرانه اجازه ندادیم لااقل آب وارد منازل مردم شود. وضعیت ما نسبت به شهرهای دیگر استان که درگیر بارش در این سطح بوده اند بسیار بهتر است.

از وضعیت دفع آبهای سطحی آبادان راضی نیستم

موسوی افزود:با این حال از وضعیت دفع آبهای سطحی آبادان راضی نیستم. باید هرچه سریعتر نسبت به ترمیم حداکثری نقاط آسیب پذیر اقدامات لازم انجام شود تا هنگام بارندگی در معابر ی چون ذوالفقاری، ولیعصر،لاله ها امیری و....شاهد تراکم آب در خیابانها نباشیم و یا شاهد زحمت شهروندان برای تردد نباشیم.

وی اظهار داشت:اینکه توقع داشته باشیم پس از بارندگی‌های پر حجم در برخی از مناطق آبادان مثل سی متری و چهل متری ذوالفقاری ، کوی ولیعصر، هزاریها و دویستیها، مرکز شهر امیری و مناطقی از این دست آبگرفتگی نداشته باشیم، با توجه به میراث بجای مانده از دهه های قبل از بسترهای ایجاد شده از کد ارتفاعی غلط این مناطق قابل قبول نیست چون اساس این مناطق باید با کد جدید ارتفاعی تعریف شود سالیان سال است که هیچ گونه کار اساسی دراین مناطق از نظر بالا آوردن ارتفاع خیابانها صورت نگرفته است حتی شهرداری اقدامات اساسی در ایجاد اصولی کانالهای سطحی انجام نداده است اما می پذیریم که با لایروبی مستمر و بهتر و همچنین ترمیم نقاط آسیب پذیر می توانیم نتایج بهتری کسب کنیم.

مسیر اشتباه کنترل آبگرفتگی ها

موسوی متذکر شد شبکه فاضلاب آبادان صرفا ماموریتش و ظرفیتش دفع فاضلاب های مسکونی و تجاری و اداری است این منطقی نیست که انتظار داشته باشیم شبکه فاضلاب بارندگی ها و آبگرفتگی ها را دفع کند وی با غیر اصولی دانستن برداشتن درب منهولهای فاضلاب گفت وقتی دفع بارندگی را از شبکه فاضلاب انتظار داشته باشیم آنگاه باید شاهد پس زدن فاضلاب در خانه های مردم باشیم لذا بگذارید فاضلاب کار عادی خودش را انجام دهد چون ظرفیتش در همین حد است وظیفه شهرداری دفع آبهای سطحی از طریق کانالهای سطحی است نه از طریق فاضلاب.

وی یادآور شد :در روزهای گذشته هر جا آبگرفتگی وجود داشت، ستاد بحران و دستگاهای خدمات رسان با تمام تلاش با استقرار پمپهای مکنده نسبت به دفع آبهای سطحی اقدام کردند.

فرماندار ویژه آبادان در خصوص برخی ناهماهنگی‌ها بین ادارات در خصوص حفاری‌های ترمیمی تاکید کرد:حتی یک حفاری بدون فعلا نباید انجام شود الا در مواردی که به وضعیت کمک بیشتری کند در این صورت هماهنگی بین ادارات و دستگاه‌هایی که در زیرِ زمین تاسیسات زیربنایی و عمرانی دارند صورت بگیرد. تمام دستگاه‌های خدمات رسان مثل آبفا، شهرداری، مخابرات، اداره گاز و اداره برق باید در این خصوص هماهنگ باشند. نباید با سهل انگاری و حفاری های غیر کارشناسی، به تاسیسات بین المال آسیب بزنیم.

موسوی تاکید کرد:تمام ارکان ستاد مدیریت بحران شهرستان آبادان در این ایام در آماده باش کامل و آماده خدمت به شهروندان عزیز است.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟