بندر امام خمینی زیر آب رفت ! / بزرگترین پایانه تجاری دریایی کشور غرق در سیل + فیلم
حجم ویدیو: 26.97M | مدت زمان ویدیو: 00:01:41

آبگرفتگی / به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا، بندر امام خمینی دومین بندر تجاری ایران اما بزرگترین و مهم‌ترین پایانه تجارتی دریایی کشور محسوب می شود. آب باران حالا در کمترین ارتفاع تا زیر زانوی مردان این بندر رسیده است. امدادرسانی به مردم صبور این خطه آنقدر سخت شده که نمی توان با ماشین های معمولی به امدادرسانی کرد. ماشین های شاسی بلند و نیسان فقط می توانند در این آب دوام بیاورند. رضا منادی، فعال اجتماعی این بندر در گفتگو با خبرنگار اجتماعی رکنا تاکید کرد: مشکل سیل نبوده است بلکه کم کاری مسئولان بوده که فاضلاب ها را لایروبی نکرده اند. باران که بارید آب در سطح معابر جمع شده و به خانه ها وارد شد و از راهی برای خروج این آب از شهر وجود ندارد.

امدادرسانی با ماشین شاسی بلند

وی با اشاره به این که تمام کوچه ها، محلات و... زیر آب است، افزود: آب در بعضی از محله ها 40سانت، در بعضی محلات دیگر یک متر و حتی 140 سانتیمتر هم ارتفاع آب بوده است. مشکل ما ماشین است که بتوانیم به مردم امدادرسانی کنیم. چون پیکان و ماشین هایی که شاسی بلند نیستند در آب خاموش می شوند. حالا شما حجم آب را محاسبه کنید. فقط باید ماشین شاسی بلند به امدادرسانی اقدام کنیم.

مسئولان گرفتار خالی کردن آب هستند

این فعال اجتماعی درباره فعالیت مسئولان گفت: فیلم هایشان را دیدم که می آید و فعالیت و تلاش خود را می کنند و ستاد بحران تشکیل ندادند. اما این کار را باید دو ماه پیش انجام می دادند. الان آب کجا باید برود؟ مردم آب را از خانه هایشان به کجا ببرند؟ مسئولان فعلا گیر خالی کردن آب هستند و مردم به خودشان کمک می کنند.

رضا منادی در پایان گفت: در بندرامام خمینی بیمارستان نداریم. 100هزار جمعیت هستیم و هنوز شهر هستیم و اجازه نمی دهند که ما شهرستان شویم. آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟