بارش باران و برف در 14 استان کشور

به گزارش رکنا، مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا اعلام کرد: تردد روان در محورهای چالوس، هراز و فیروزکوه، آزادراه تهران - شمال و آزادراه قزوین - رشت (رفت و برگشت) گزارش شده است.

همچنین در محورهای چالوس، هراز و فیروزکوه بارش برف و باران، آزادراه قزوین – رشت و آزادراه تهران - شمال بارش باران گزارش شده است.

برف و باران در قزوین و تهران و مازندران

براساس اعلام این مرکز همچنین بارش برف و باران در برخی از محورهای استان های تهران، قزوین، همدان و مازندران و بارش باران در برخی از محورهای استان های اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، فارس، قم، مرکزی، کرمان، گیلان گزارش شده است.

سازمان هواشناسی از تداوم بارش برف و باران در اکثر مناطق کشور خبر داد و اعلام کرد:‌ یکشنبه آینده سامانه بارشی جدید وارد کشور می شود.

بارش برف در ارتفاعات و مناطق سردسیر

بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی سامانه بارشی امروز به جز شمال غرب، جنوب سیستان و بلوچستان، خراسان شمالی و گلستان در سایر مناطق کشور باعث بارش باران، وزش باد، در مناطق جنوبی رعد و برق و در ارتفاعات و مناطق سردسیر سبب بارش برف می‌شود.

بارش‌های شدید در کرمان، فارس و جنوب بوشهر

شدت بارش‌های امروز مربوط به استان‌های کرمان، فارس، جنوب بوشهر، خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان است. بر اساس اعلام سازمان هواشناسی فعالیت سامانه بارشی فردا در شرق و جنوب شرق کشور بوده و سپس از کشور خارج می‌شود.

از اواخر یکشنبه آینده موج بارشی جدیدی از سمت جنوب جنوب وارد کشور شده و روز دوشنبه در غرب و جنوب غرب و سه شنبه در شمال غرب، سواحل غربی و مرکزی خزر، استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی و دامنه‌های جنوبی البرز بارش پیش بینی شده است.

امروز و فردا کاهش 6 تا 10 درجه‌ای دما در شمال شرق و شرق پیش بینی شده است. در این مدت در شرق کشور وزش باد شدید پیش بینی شده و خلیج‌فارس مواج خواهد بود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟