ستاد ملی مبارزه با کرونا توجهی به پژوهش های علمی ندارد / در سیاستگذاری ها حضور نداریم

مدارس کرونایی/ به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا، ستاد ملی مبارزه با کرونا در این میان اما با تصمیم های دیرهنگام، شرایط را سخت تر از روز های قبل می کند. تردد در جاده ها دیرهنگام ممنوع اعلام شد. از سوی دیگر دولت نه تنها به معیشت مردم کمکی نکرد، بلکه با اعلام خبرها اضطراب را به جامعه تزریق کرد. جامعه ای که مردم آن برای معیشت شان به هر ترفندی دست می آویزند. علیرضا سلیمی، رئیس انجمن بیهوشی و مراقبت های ویژه کشور و معاون آموزش و پژوهش سازمان نظام پزشکی در پاسخ به این سوال که آیا درباره تاثیر افزایش آمارهای کرونا با پرداخت نکردن کمک معیشتی دولتی چیست؟ تاکید کرد: سازمان نظام پزشکی اعلام کرد که در هر سطحی در کنار ستاد ملی مبارزه با کروناست.

مدارس نباید حضوری باشند

وی با تاکید بر این که سازمان نظام پزشکی اقدامات مستقلی انجام داده است، افزود: برپایه مطالعات و پژوهش موضع گیری روشنی درباره بازگشایی و ادامه به کار مدارس داشتیم. موضع مشخص سازمان نظام پزشکی بر پایه مطالعه و بررسی پیچیده ای بود. بخش پرورش آموزش و پرورش باید حضوری باشد اما حضور دانش آموزان در مدارس الزاماتی داشت. نظر مشخص ما این بود که این الزامات در مدارس وجود ندارد و به صلاح است تا زمانی که زیرساخت ها درست نشوند، مدارس حضوری نباشند. در دنیا مدارس از کلاس های ترکیبی مجازی و حضوری بهره می برند به شرط آن که سلامت دانش آموزان حفظ شود.

در سیاستگذاری ها حضور نداریم

علیرضا سلیمی با بیان این که ما آماده ایم با تمام قدرت کنار وزارت بهداشت قرار گیریم، گفت: تا این لحظه تصورمان بر این است که از ظرفیت های ما در زمینه های پژوهش و سیاستگذاری استفاده نشده است و امیدوارم که توجه بیشتری به انجمن های علمی شود و در حلقه های تصمیم گیری شرکت داده شویم.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟