تفاوت بین آزمایش بزاق و بینی برای بیماران کووید-۱۹

به گزارش رکنا ،  محققان دریافته‌اند استفاده از نمونه بزاق برای تشخیص ابتلا به بیماری ویروس کووید-۱۹ در مقایسه با نمونه مخاط بینی، گزینه مطلوب‌تری است.

در تحقیقات دانشگاه ییل که با همکاری ۴۴ بیمار و ۹۸ نفر از کارکنان بخش درمانی بیمارستان نیوهون ییل انجام گرفت مشخص شد، نمونه‌های بزاق گرفته شده از دهان بیمار در تمام دوره آلودگی ویروسی، قابلیت تشخیص بیماری را با حساسیت بالاتری در مقایسه با روش‌ کنونی فراهم می‌کند. همچنین در این تحقیقات مشخص شد با استفاده از نمونه بزاق، خطای کمتری در نمونه‌گیری توسط شخص بیمار رخ می‌دهد.

علاوه بر این، محققان با استفاده از نمونه بزاق دو نفر از کارکنان بیمارستان که نتیجه آزمایش مخاط بینی آن‌ها منفی بود، توانستند وجود ویروس در بدن آن‌ها را تشخیص دهند.

امکان تشخیص دقیق و حساس آلودگی با ویروس، برای ارزیابی سلامت افراد در هنگام بازگشت به محیط کار و بازگشایی کسب‌ و کارهای محلی، امری ضروری است.

 ویروس کرونا اواسط ماه دسامبر ۲۰۱۹ در ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات‌الریه نام برده می‌شد؛ اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟