برق‌رسانی به ۱۵۰ روستا؛ در نیمه نخست امسال

 برق‌ / به گزارش رکنا، طی مراسمی با حضور سید حسن روحانی، 150 روستای فاقد برق کشور که در نیمه نخست امسال برقدار شد ، از طریق ویدیو کنفرانس و همزمان با سایر پروژه های بیست و سومین هفته پویش هر هفته الف-ب ایران در استان هرمزگان افتتاح می شود.

برپایه این گزارش در 6 ماه نخست امسال به ازای هر روز کاری یک روستا برقدار شد و با احتساب 2929 روستای برقدار شده در دولت تدبیر و امید ،شمار روستاهای برقدار شده در این دولت ،به طور متوسط به 8 روستا در هر هفته رسید که 60 درصد این روستاها از طریق انرژیهای تجدید پذیر برقدار شده است.

همچنین در 6 ماه نخست سال جاری بیش از 200 میلیارد تومان جهت بهسازی ، مقاوم سازی و رفع فرسودگی شبکه های برق روستایی هزینه شده است.

این گزارش می افزاید: 31 درصد شبکه توزیع برق کشور به طول 250 هزار کیلومتر برای تامین برق 21.5 میلیون خانوار روستایی ایجاد شده که معادل 26 درصد جمعیت کشور است و طول شبکه های ایجاد شده پس از پیروزی انقلاب اسلامی 10 برابر بیشتر از قبل انقلاب است.

گفتنی است 57 هزار و 570 روستا تاکنون در کشور برقدار شده و به طور میانگین پس از پیروزی انقلاب اسلامی هر روز حدود 4 روستا برق رسانی شد و تعداد روستاهای برقدار از طریق سیستمهای فتوولتائیک به 335 روستا رسیده است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟