ذهنیت و سیاست اقتصادی ما فرار از ورشکستگی است نه توسعه!

توسعه / نماینده پیشین مجلس گفت: مثلاً در زمینه خودرو ما همیشه ترس از این داریم که آزاد سازی واردات خودرو، سایپا و ایران خودرو و سایر خودروسازان داخلی را ورشکسته و کارکنان آن‌ها را بی‌کار و خانه‌نشین خواهد کرد، لذا وضعیت اسف‌بار آن‌ها را تحمل می‌کنیم و دست به اقدام درست و مناسبی نمی‌زنیم. نتیجه هم آن می‌شود که در یک فضای تک بعدی و غیر رقابتی قیمت بی‌کیفیت ترین خودروی داخلی به بیش از ۱۰۰ میلیون تومان رسیده است!

جسارت و شجاعت لازم برای تغییر و بهبود کیفیت بنزین تولیدی وجود ندارد

به گزارش رکنا، رییس فراکسیون پاسخگوی مجلس دهم اظهار کرد: اگر بخواهیم به مورد مشابه دیگری اشاره کنیم معضل کیفیت بنزین تولیدی است که باعث آلودگی هوا می‌شود و سالیان زیادی است که مردم را آزار می‌دهد ولی جسارت و شجاعت لازم برای تغییر و بهبود کیفیت بنزین تولیدی وجود ندارد و توجیهات غیر قابل قبولی برای آن ذکر می‌شود.

وی ادامه داد: در حوزه سیاست‌گذاری و تصمیم‌گیریهای کلان نیز دچار چندگانگی و پراکندگی آرا هستیم و نمی‌توانیم اتفاق نظر لازم را برای اقدامات بزرگ و اصولی ایجاد کنیم. همین امر باعث از بین رفتن سرمایه مالی و انسانی در کشور شده‌است و هنوز هم اصرار بر تکرار روش‌های غلط قبلی داریم. مثلاً وضعیت بازار سکه و ارز، بورس و سهام، تجارت و گردشگری و ... را می‌دانیم ولی هنوز نتوانسته‌ایم نسخه قابل قبولی برای رفع مشکلات این حوزه‌ها ارائه بدهیم.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس دهم اظهار کرد: گاهی هم کارهایی می‌کنیم که به جای بهتر شدن اوضاع، فجایع بزرگی به بار می‌آید. خشک شدن دریاچه ارومیه و یا پاشیدن مالچ در بیابان‌های کشور و از بین معدود جانداران موجود در آن‌ها به جای حل ریشه‌ای و اساسی بحران ریزگردها از این دست اقدامات نادرست هستند.

بختیار در پایان گفت: متاسفانه داریم کشور را برای گذشته مدیریت می‌کنیم و نه آینده! اجرای برنامه‌های توسعه پنج ساله عقب مانده‌اند و بسیاری از آن‌ها راه به جایی نبرده‌اند. در موضوعات مهمی همچون: آموزش، فرهنگ، ایجاد رفاه و عدالت در گذشته‌های دور مانده‌ایم و برنامه مشخصی برای حال و آینده کشور نداریم.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟