مدرسه در مناطق قرمز باز نمی ماند/ برگزاری کلاس ها حضوری مقطعی است

مدرسه / به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا ، این پرسش را به رکنا مهدی اسماعیلی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، پاسخ داد.

اسماعیلی گفت: نظر بر این است که دانش آموزان در ابتدای سال تحصیلی، با فضای مدرسه آشنایی پیدا کنند. تاکید حرف وزیر آموزش و پرورش بر دوره ابتدایی است. به واقع لازم است که دانش آموزان یک آشنایی نسبی با مدرسه پیدا کنند. بعد از اینکه این آشنایی نسبی بوجود آمد، تصمیمات دیگری اخذ می شود.

وی ادامه داد :اصرار ما هم بر این بوده است که تصمیمات بر مبنای پایش کرونا صورت بگیرد. اگر کرونا اجازه نداد، تصمیم همان کلاس های آنلاین خواهد بود. به طبع در مناطقی که قرمز هستند، این بازگشایی صورت نمی گیرد. حضور اولیه در کلاس به معنای این نیست که کلاس ها تا پایان سال برقرار خواهند شد.

ناچاریم! کرونا به این زودی تعدیل نمی شود

عضو کمیسیون آموزش در پاسخ به این پرسش که « اما وزیر آموزش پرورش می گوید رنگ مناطق نیست. هم اکنون 25 استان قرمز است. دورنما مناسب نیست. ولی تصمیم بر بازگشایی است. ایا می توانیم بگوییم طبعا بازگشایی در مناطق قرمز انجام نمی شود؟»، گفت: بله ، منظورم این است مدرسه در مناطق قرمز باز نمی ماند. فقط در همان روزهای آغازین و برای آشنایی دانش آموزان مدرسه بازخواهد شد. این تصمیم از روی ناچاری است. وضعیت کرونا نامشخص است و گویا تمامی هم ندارد.

وی با تاکید بر اینکه تصمیمات چند روز آینده مشخص می شود گفت : فعلا و برای این روزهای اول، تصمیم بر بازگشایی است تا هماهنگی ها بین اولیا، دانش آموزان و نهاد مدرسه برقرار شود. این اشنایی نسبی برای استفاده از فضای مجازی، شرایط کلاس های درخانه نیاز است. اما مقطعی است و آنطور که مسئولین مربوط بیان کرده اند، وضع کرونایی به این زودی ها تعدیل نمی شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟