لزوم ایجاد سامانه ثبت اجتماعی در پاسخ به شوک های اقتصادی و بلایای طبیعی

بلایای طبیعی / علی حسین شهریور، مدیر کل امور بین الملل در نشست «بررسی حمایت سازمان ملل متحد در آمادگی و پاسخ به بحران» با اشاره به ضرورت پاسخ به واکنش های آسیب دیدگان از بلایای طبیعی به ویژه مشکلات معیشتی، فشارهای روحی و اختلات روانی ناشی از بلایا خواستار توجه بیشتر و پررنگ شدن ارایه خدمات ویژه در سند خط مشی گروه مدیریت بحران 2021-2020 شد.

به گزارش رکنا، وی با استقبال از خط مشی کارگروه مدیریت بحران، بر لزوم ارایه خدمات مشاوره ای به گروه های جمعیتی خاص از جمله کودکان، زنان، سالمندان و افراد دارای معلولیت که بر اثر بروز این گونه بلایا دچار افسردگی، غم، اندوه و نا امیدی می شوند تاکید نمود.

شهریور همچنین خواستار توجه به احیای معیشت آسیب دیدگان ناشی از بحران ها شد و کمک به احیای مشاغل قبلی و ایجاد فرصت های شغلی جدید در مناطق بحرانی را از اقدامات موثر برای تامین معیشت بر شمرد.

وی از آمادگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای همکاری و اجرای برنامه های مشترک با دفاتر سازمان ملل متحد در ایران در این رابطه خبر داد.

در این نشست که با حضور نمایندگان دفاتر سازمان ملل متحد در ایران برگزار شد خط مشی کارگروه مدیریت بحران برای سال 2020 الی 2021 میلادی بررسی شدبرای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟