مقایسه میدانگاه امیرکبیر با پلازای میدان ولیعصر

میدانگاه امیر کبیر / علی اعطا روز شنبه در آیین افتتاح میدانگاه امیر کبیر اظهار داشت: این پروژه، پروژه ارزشمندی است که سازمان نوسازی شهرداری تهران دنبال کرد و در راستای توسعه عرصه های عمومی در شهر، امروز افتتاح شد .

به گزارش رکنا، وی با اشاره به بازدید از این میدانگاه در روز گذشته و پیش از افتتاح گفت: روز گذشته به اتفاق علی اکبری و‌ مهندس مظفری معمار این پروژه بازدیدی از این محدوده داشتیم .

مقایسه با پلازای میدان ولیعصر (عج)

وی با اشاره به اینکه می توان این میدانگاه را با پلازای میدان ولیعصر (عج) که سال‌های گذشته افتتاح شد، عنوان کرد: مقایسه این دو میدانگاه تفاوت دو رویکرد به فضاهای عمومی شهر را نشان می دهد.

اعطا با اشاره به تیتر رسانه ها بعد از افتتاح میدانگاه ولیعصر (عج) گفت: رسانه ها صد روز بعد از افتتاح آن محل، نوشتند که صد روز گذشت اما همچنان اینجا سوت و‌ کور است اما یکروز قبل از افتتاح میدانگاه امیر کبیر، این میدانگاه با استقبال زیاد شهروندان روبرو شده و کودکان در حال بازی و دوچرخه سواری بودند.

وی در ادامه گفت: در بازدید از این محل از ساختمان آجری دو طبقه در جوار میدانگاه دیدن کردیم و برغم‌ اینکه مالک مجوز تخریب و نوسازی دریافت کرده اما با وی صحبت کردیم که این ساختمان را که هشتاد الی صد قدمت سال دارد و تنها باقی مانده بافت قدیمی این منطقه است برای شهروندان حفظ کنیم و شهرداری به او معوض بدهد.

وی همچنین با اشاره به افتتاح میدانگاه هفتم تیر؛ در روز هفتم تیرماه سال گذشته، گفت: سال قبل درباره میدانگاه 7تیر پیش از این عنوان کرده بودم که این نوع فضاها، برنامه مدیریت و بهره برداری می خواهد و نباید بعد از افتتاح رها شود.

وی گفت: باید مشخص باشد که وقتی پروژه ای افتتاح می شود، فردای آن روز چه اتفاقی می افتد؟

وی تاکید کرد که میدانگاه امیر کبیر برنامه بهره برداری دارد و یک گام نسبت به آنچه در پلازای هفت تیر انجام شده است به پیش رفته است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟