بخشنامه مستقیم وزیر بهداشت برای تشویق کادر درمان در بخش کرونا

به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا، این در حالی است که بعضی از پرستاران از کارانه های 38 هزار تومانی برای 3 ماه خود خبر می دهند. فعالیت بیمارستان های دولتی با شروع بیماری کووید-19 چند برابر شده ولی به نظر می رسد خبری از تشویق های مالی نیست. سید کامل تقوی نژاد، معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره پرداختی به کادر درمان به ویژه پرستاران گفت: کادر درمان طی سه مرحله اعتباراتی را دریافت کرده اند. یک مرحله به دستور شخص رئیس جمهوری که در منابع دراختیار تامین شده است. یک مرحله نیز از سوی وزارت بهداشت تامین منابع شده و یک مرحله نیز از منبع یک میلیارد یورو تامین شد.

وی افزود: بعضی از گزارش های غیررسمی دریافت کردیم که یک پرستار کارانه 38هزار تومانی گرفته بود. با این مسئله برخورد کردیم. پرستاری که جان خود را به خطر انداخته و در بخش ویژه مبارزه با کرونا فعالیت می کند، با کم لطفی روبرو شده است.

سید کامل تقوی نژاد، معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد: بخشنامه و دستور مستقیم وزیر برای این موضوع ابلاغ شد. ضمن آن که کارگروهی متشکل از معاونت نیروی انسانی، بازرسی و حراست تشکیل شد و کنترل کردند که جایی تبغیض و بی عدالتی وجود نداشته باشند. با این موضوع برخورد خواهیم کرد. این که نمی شود در بخش ستادی یک نفر پاداش خوبی بگیرد اما در بخش اصلی مبارزه با کرونا این موضوع نادیده گرفته شود. اگر موردی به ما گزارش شود حتما آن را پیگیری خواهیم کرد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟