عزاداری در فضای بسته با ماسک و بدون حرکت

کرونا/ به گزارش رکنا: رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک‌ گفت: استان مرکزی در زمینه موارد بیماران کرونایی بستری از رتبه ۳۰ به رتبه ۱۰ و در زمینه مرگ و میر از رتبه ۲۵ به ۱۴ رسیده به این معنی که میزان مرگ و میر در استان مرکزی از متوسط کشوری بالاتر و میزان بستری یک رده از میانگین کشوری پایین‌تر است.

سیدمحمد جمالیان در نشست ستاد مدیریت بیماری کرونا استان مرکزی، با بیان اینکه استان مرکزی دومین استان سالمند کشور بوده که بیشترین مرگ و میر نیز در سالمندان رخ می‌دهد، افزود: احتمال می‌رود با وضعیت موجود، هفته آینده اوضاع در استان بدتر شود و به رتبه‌های اول و دوم مرگ و میر برسیم.

اضافه کرد: برگزاری نماز جمعه در شهرهای قرمز جای تعجب دارد. در حالی که لغو برگزاری نماز جمعه در شعرهای قرمز مصوبه ستاد ملی کرونا بوده است، بی توجهی به این مصوبه جای گلایه دارد.

ممنوعیت حرکت دسته های عزاداری از محلی به محل دیگر

وی با اشاره به برگزاری مراسم های عروسی و اعیاد و مناسبت ها گفت: مشاهده برگزاری اینگونه مراسم ها نشان از رها شدن استان دارد که نتیجه این بی توجهی قطعا هفته آینده مشخص خواهد شد. با توجه به در پیش بودن ایام عزاداری امام حسین(ع) نیاز است تصمیمات جدی درخصوص مراسم های این ایام هرچه زودتر اتخاذ شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی نیز گفت: طبق آخرین ابلاغیه‌های دریافت شده، برگزاری آیین عزاداری در مکان‌های سرپوشیده مشروط بر استفاده از ماسک و وسایل شخصی و بدون حرکت همراه با رعایت فاصله گذاری اجتماعی مانعی ندارد.

حجت‌الاسلام صفر قربان‌پور تصریح کرد: حرکت دسته‌های عزاداری نیز از محلی به محل دیگر ممنوع بوده و مطابق قانون در صورت مشاهده برخورد خواهد شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟