حیوانات خانگی می‌توانند ناقل کرونا باشند / مراقب گربه ها باشید + فیلم

کرونا / فرض کنید شما یک ناقل خاموش هستید که هنگام نوازش حیوان خانگی خود به ناگهان عطسه یا سرفه می‌کنید، به همان روشی که سطوحی مانند دستگیره در‌ها می‌توانند ناقل ویروس باشند، فرد آلوده با سرفه روی سگ خود، ویروس را به خز‌های حیوان انتقال می‌دهد. حالا یک ناقل خاموش دیگر ممکن است این بیماری را به انسان یا حیوانات دیگر منتقل کند.

به گزارش رکنا، حدود ۸ ماه پیش ویروس کرونا از یک حیوان، احتمالن خفاش، به انسان منتقل شد و به سرعت بین انسان‌ها گسترش پیدا کرد. تصور پژوهشگران این بود ک ویروس کوید ۱۹ به حیوانات منتقل نمی‌شود اما سه ماه پس از اولین ابتلا به این ویروس مرگبار، آزمایش ابتلای دو سگ در هنگ کنگ مثبت اعلام شد.

یک هفته بعد و پس از مشاهده سرفه‌های خشک ۴ ببر و سه شیر در باغ وحش برانکس در شهر نیویورک و آزمایش این حیوانات مشخص شد آنها به کوید ۱۹ مبتلا شده‌اند. حالا همه مطمئن شده بودند که این بیماری به حیوانات منتقل می‌شود.

هر چندنقش اصلی در گسترش این بیماری به عهده انسان بوده اما تحقیقات نشان می‌دهد کوید ۱۹ می‌تواند از یک حیوان به حیوان دیگر منتقل شود. مطالعات ۱۲ محقق در آمریکا و ژاپن درباره عملکرد ویروس کوید ۱۹ در گربه‌ها نشان می‌دهد این ویروس می‌تواند بین این حیوانات انتقال پیدا کند. بیماری در گربه‌ها ممکن است نشانه‌ای نداشته باشد و این حیوانات می‌توانند ناقل‌های بی‌علامتی باشند که کرونا را به صاحبان خود منتقل می‌کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟