ایجاد مسیر دوچرخه سواری در خیابان ولیعصر

دوچرخه / سید حمید موسوی با اشاره به امضای سند راهبردی مسیر دوچرخه سواری شهر تهران گفت: در این سند بر پیاده رو سازی و اجرای مسیر دوچرخه در معابر شهر تهران به طول ۵۰۰ کیلومتر تاکید شد که سهم منطقه از آن ۴۴ کیلومتر بوده است.

به گزارش رکنا، موسوی، فرهنگ سازی و جایگزینی حمل و نقل پاک به جای خودرو و ارتقاء سطح سلامت جامعه و شهروندان به خصوص در شرایط کنونی مبارزه با ویروس کرونا را از اهم اهداف اجرای این طرح دانست.

وی گفت: مسیرهای اجرا شده در بین مناطق ۲۲ گانه به هم متصل و رینگ دوچرخه سواری اجرا خواهد شد.

موسوی افزود: این طرح بیشتر در معابر شرقی و غربی منطقه یک که شیب مناسبتری دارند اجرا می شود و با عقد تفاهمنامه با پلیس راهور قسمت هایی از سواره روها و پیاده روها با جدول گذاری، خط کشی، رنگ آمیزی و دیگر علائم ترافیکی جداسازی می شود.

موسوی تصریح کرد: در حال حاضر ۵ کیلومتر از این مسیر آماده رنگ آمیزی است که تا پایان ماه آینده چند کیلومتر دیگر به آن اضافه می شود.

شهردار منطقه یک خاطر نشان کرد: مسیرهای اجرا شده در جنوب بزرگراه ارتش، خیابان خندان، خیابان باهنر ( از یاسر تا دو راهی دزاشیب)، بخشی از شریعتی، ولیعصر (عج) از زعفرانیه به طرف پارک وی، اجرا شده که عرض مسیر آن از ۱.۵۰ تا ۱.۸۰ به صورت یک و دوطرفه است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟