شهرداری مصوبات مرتبط با افزایش حقوق را اعمال نمی‌ کند

افزایش حقوق / به گزارش رکنا، متن کامل تذکر حجت نظری، عضو کمسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران:

سلام عرض می‌کنم خدمت همکاران گرامی و حضار محترم

این روزها تلخ‌ترین ایام کاری من در شورای شهر است.

جمعه گذشته برادری را از دست دادم که رفاقت و کار کردن با او را برای خود افتخار می‌دانم و شادی روحش را از خداوند منان خواستارم.

در چهار روز گذشته شاهد آن بودم، تمامی کسانی که سهیل گوهری را از نزدیک می‌شناختند از وی به نیکی یاد کردند و حتی کسانی که او را نمی‌شناختند، از رفتن غمگین شدند. متاسفانه بیماری کرونا علاوه بر اینکه این عزیز را از ما گرفت مجال آن را نیز نداد تا مراسم یادبودی درخور شان او برگزار کنیم. از همین رو، یک‌شنبه و در ادامه ادای احترام به سهیل گوهری نازنین و به مناسبت سومین شب درگذشتش، مراسمی در فضای مجازی با استقبال بسیار خوبی برگزار شد و پش از مراسم نیز با هشتگ یاد سهیل در شبکه‌های اجتماعی یادش را زنده نگه داشتیم.

همچنین باید فوت جناب آقای روح‌الله رجایی، از اهالی به‌نام و با سابقه و خوشنام رسانه را به خانواده ایشان و جامعه رسانه‌ای کشور تسلیت می‌گویم.

سخنم را به سرانجام می‌رسانم و متن تذکر را قرائت می‌کنم:

متاسفانه شهرداری مصوبات مرتبط با افزایش حقوق را اعمال نمی‌کند.

در سال 99 با توجه به شیوع ویروس کرونا طبیعی بود که شهرداری تهران نیز مطابق سایر بخش‌ها با مشکلاتی در زمینه منابع درآمدی مواجه شود. به همین سبب کاهش تخصیص بودجه در مواردی که اولویت ندارد، امری اجتناب‌ناپذیر بود. اما در این میان شاهد بودیم که مدیران ارشد شهرداری برای جبران این کسری بودجه، در چند ماه اخیر تصمیمات غیرقابل توجیهی در قبال حقوق و دستمزد کارکنان شهرداری تهران گرفته‌اند.

پرداخت حقوق علی‌الحساب در فروردین‌ماه و جبران بخشی از آن در اردیبهشت، تاخیر در اعمال مصوبات افزایش حقوق کارکنان ثابت، حذف ردیف کمک‌هزینه نهار از فیش حقوقی کارکنان، کاهش سقف اضافه‌کار و تعطیل‌کاری کارکنان (که جبران‌کننده میزان حقوق کارکنان شهرداری است) و... در چهار ماه ابتدایی سال 99 موجب شده است، نگرانی‌های متعددی برای پرسنل زحمت‌کش شهرداری تهران به‌وجود آید. با افزایش افسارگسیخته تورم در سال جاری و همچنین افزایش هزینه‌های روزمره افراد برای رعایت بهداشت و مراقبت در برابر بیماری کرونا، انتظار می‌رفت شهرداری توجه بیشتری به نیروهای خود داشته باشد.

در حال حاضر با توجه به وضعیت موجود، می‌توان راهکارهایی مثل عدم تخصیص برخی پروژه‌های غیرضرور، حذف هزینه‌های غیرضرور در قالب تنخواه در اختیار مدیران، نظارت بیشتر بر واریز درآمدها به حساب شهرداری، حذف بخشی از مزایای مدیرانی که به گواه اسناد از شهردار تهران حقوق بیشتری می‌گیرند و... را پیشنهاد کرد تا کسری بودجه و کاهش درآمد شهرداری جبران شود.

به معاون برنامه‌ریزی و امور شورا و سرپرست معاونت توسعه منابع انسانی تذکر می‌دهم که این رفتار موجب نارضایتی در نیروهای شهرداری و همچنین به خطر افتادن معیشت آنها خواهد شد. لازم است شهردار محترم هرچه زودتر راهکاری بیابد که این خسارت ایجاد شده را جبران کند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟