کرج شهری بر مدار دوستی برای معلولان

معلولان / به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا، معلولان در ترددهای شهری خود با مشکلات بسیار روبرو هستند و مجبورند این مشکلات را به جان بخرند چون چاره ای به جز پذیرش مشکلات ندارند. مدیران در شهرهای کوچک و کلانشهرها بر مسند پارلمان شهری و شهرداری نشستند، شعار دادند و رفتند اما مشکلات معلولان برای تردد همچنان پابرجا مانده است. در این تاریکی که برزندگی اجتماعی معلولان سایه افکنده است، برخی اقدامات شهری کورسوی امیدی برای این بخش از جامعه شده است. سید مهدی صادقی، فعال اجتماعی حوزه معلولان در گفتگوی با خبرنگار اجتماعی رکنا، تاکید کرد: مدتی بود در موضوع مناسب سازی پیاده‌روهای شهر کرج گفتگویی صمیمی با احد رسولی، عضو شورای شهر کرج داشتم و دورادور پروژه‌ی پیاده‌رو سازی خیابان بهشتی را پیگیر بودم و امروز فرصتی شد تا فارغ از مشغله های روزمره سری به کرج بزنم و از پروژه پیاده رو سازی مذکور که از میدان شهدا آغاز شده است دیدن کنم.

بهسازی کرج برای معلولان

وی افزود: گرچه این پروژه در ابتدای راه است و قطعاً دارای نواقصی نیز می‌تواند باشد و شاید با توجه به مشکلات مالی موجود برای ادامه با مشکل مواجه شود اما حضور جوانانی تحصیلکرده و دلسوز در مسیر پروژه، مرا به آینده امیدوار کرد.

بهسازی کرج برای معلولان

مناسب سازی های استاندارد

مهدی صادقی گفت: در این بازدید ملاقات با ملکان، رئیس اداره نظارت بر پروژه‌های ترافیکی کرج و جوادی، مسئول مناسب سازی شهرداری کرج همراه شدم و هم قدم با آنها از بخش نسبتاً آماده پیاده رو دیدن کردم برایم دقت نظر این دوستان و علاقه و دغدغه های شخصی شان جالب بود جایی که مسئولیت اجتماعی، خلل موجود در شرح وظایف را پوشش می‌داد و از تو یک مطالبه گر در جایگاه ناظر می ساخت.

بهسازی کرج برای معلولان

این که جوادی ایزوهای مختلف مناسب سازی که حتی ترجمه نشده‌اند را شخصاً ترجمه کرده و در پروژه به آنها پرداخته بود برایم کار را شیرین‌تر و جذابتر کرده بود، تا قبل این فکر می‌کردم که در تهران و با مطالبه گری ‌های صورت گرفته در حال سبقتیم اما دیدن این عزیزان و پروژه در حال تکمیل‌شان، غرور کاذب مرا از بین برد و فکر می‌کنم باید در بسیاری از موارد شهرداری تهران پروژه‌های این چنینی و عزیزان دلسوز اینگونه را الگو قرار دهد و حتماً تهران نیازمند بازنگری در ساختار طراحی و نظارت پروژه های خود می‌باشد که امیدوارم این مهم صورت گیرد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟