واکسن نزنید! / پاسخ سخنگوی وزارت بهداشت به منتقدان واکسن

واکسن / به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا، بیش از ۲۰۰ سال از کشف کاربرد واقعی واکسیناسیون توسط ادوارد جنر پزشک انگلیسی گذشته است، از آن زمان تاکنون جان صدها میلیون‌ها نفر نجات داده شده است تا کار به جایی برسد که نام بسیاری از بیماری‌های مرگبار از لغات حذف شوند.

مدتی است که در فضای مجازی ؛ چهره ها (سلبریتی های اینستاگرامی ) و افراد مختلفی در مورد اینکه واکسن نزنید ؛ واکسن زدن پیامد دارد و جان فرزندانتان و خودتان را به خطر می اندازد صحبت می کنند! در ابتدا تصور این بود که یک سخن گفتن ساده از سوی چند غیر متخصص است که می توان از کنار آن به راحتی گذر کرد ولی با بیان و تکرار این مبحث از سوی افراد در فضای مجازی (اینستاگرام و توئیتر) این مهم مدنظر قرار گرفت که پاسخی علمی در برابر این سخنان غیر علمی برای جامعه گفته شود.

سیماسادات لاری - سخنگوی وزارت بهداشت در این خصوص به خبرنگار اجتماعی رکنا گفت: متاسفانه برخی افراد در فضای مجازی در زمینه واکسن ؛ توصیه های غیر علمی و غیر پزشکی و در تناقض با سلامت مردم و جامعه مطرح می کنند.

سخنگوی وزارت بهداشت تاکید داشت : همانطور که مردم همواره آگاه بوده اند باز هم توصیه می کنیم که به هیچ عنوان به این توصیه های غیر علمی و ناآگاهانه توجه نکنند. مباحث علمی به هیچ عنوان شوخی بردار نیست و این توصیه های ناآگاهانه باعث تشویش اذهان مردم و به خطر انداختن سلامت کودکان این سرزمین می شود.

دکتر لاری با بیان اینکه پس از شیوع کرونا برخی خانواده ها به دلیل ترس از انتقال ویروس از مراجعه به مراکز بهداشتی برای تزریق واکسن کودکان خودداری کردند ادامه داد:  با اطلاع رسانی به موقع از بروز مشکل در این زمینه جلوگیری شده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟