۵۸ نفر از کارکنان و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی گناباد به کرونا مبتلا شدند

به گزارش رکنا ،

دکتر جواد باذلی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس آزمایش‌های انجام شده تا چند روز گذشته نتیجه آزمایش کرونای ۱۶ نفر از دانشجویان این دانشگاه مثبت اعلام شده بود که بعد از آزمایش‌های اخیر این تعداد به ۳۱ نفر افزایش یافت.

وی ادامه داد: با توجه به دستورالعمل بازگشایی دانشگاه‌ها در کشور، فقط کلاس‌های عملی و کارورزی دانشگاه علوم پزشکی گناباد بازگشایی شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: با وجود رعایت تمام اصول بهداشتی از طرف دانشگاه از جمله رعایت تعداد ظرفیت محدود در خوابگاه‌ها و رعایت فاصله استاندارد در سلف‌ سرویس، حضور دانشجویانی از نقاط مختلف کشور و همچنین افزایش مراودات و رعایت نکردن مسایل بهداشتی توسط برخی دانشجویان، موجب ابتلای آنان به کرونا شده که اقدامات لازم برای قرنطینه کردن آنها انجام شده است.

باذلی افزود: زنگ خطر ویروس کرونا در گناباد و بجستان به صدا درآمده است و سعی کردیم در بسیاری از بخش‌ها نظارت‌های سختگیرانه‌تری در رعایت اصول بهداشتی اعمال شود ولی تعیین کننده نهایی سیر بیماری، مردم و رفتارهای آنان هستند.

وی ادامه داد: با بازگشایی اماکن عمومی و آغاز به کار برخی مشاغل و از طرفی رعایت نکردن مسائل بهداشتی از جمله نزدن ماسک و رعایت نکردن  فاصله‌گذاری اجتماعی آمار مبتلایان کرونا در گناباد و بجستان افزایش یافت و این امر موجب شد این شهرستان‌ها از نظر شیوع کرونا دوباره در وضعیت قرمز قرار گیرند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: بخشی از افزایش آمار مبتلایان مربوط به بیماریابی فعال است به طوری که قبلا فقط افرادی که دارای علامت بودند آزمایش می‌شدند اما در حال حاضر هر فردی که با یک بیمار مبتلا در ارتباط بوده نیز آزمایش می‌شود که این موضوع آمار موارد مثبت را افزایش می‌دهد.

باذلی افزود: خواستار برقراری برخی محدودیت‌ها در این شهرستان‌ها شدیم اما ستاد مبارزه با کرونا در گناباد و بجستان معذوریت‌ها و محدودیت‌هایی دارد و برای تصمیم‌گیری نیازمند ابلاغ در سطح کلان است.

سه بخش با ۱۷۰  تخت و یک بخش مراقبت‌های ویژه برای بستری بیماران مبتلا یا مشکوک به کرونا در بیمارستان علامه بهلول گنابادی اختصاص یافته است.

شهرستان‌های گناباد و بجستان در جنوب استان خراسان رضوی زیرپوشش خدمات دانشگاه علوم پزشکی گناباد قرار دارند.

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۲۱۲ هزار و ۵۰۱ نفر در ایران به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۱۳۳ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان باختگان کرونا در کشور به ۹ هزار و ۹۹۶ نفر رسیده است.

براساس این گزارش تاکنون ۱۷۲ هزار و ۹۶ نفر از بیماران نیز بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

 

آیا این خبر مفید بود؟