50 مبتلا به کرونا در 24 ساعت گذشته در ایران جانباختند / شناسایی 2819 بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹

به گزارش رکنا، کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت، در خصوص آمار جدید ابتلاء به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت منتهی به ظهر امروز _ جمعه نهم خرداد ماه _ اظهار کرد: در این بازه زمانی بر اساس جدیدترین نتایج آزمایش‌های کرونا در کشور دو هزار و ۸۱۹ نفر مبتلای جدید شناسایی شده که با احتساب این تعداد، مجموع مبتلایان به کرونا در کشور تا امروز به ۱۴۶ هزار و ۶۶۸ نفر رسیده است.

کیانوش جهانپور با بیان اینکه از بین افراد مبتلا به کووید ۱۹، دو هزار و ۵۴۷ نفر در بخش‌های مراقبت ویژه بیمارستانی بستری و در وضعیت بحرانی هستند، افزود: از تعداد بیماران بستری در بیمارستان‌های کشور تاکنون ۱۱۴ هزار و ۹۳۱ نفر بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده‌اند.

کیانوش جهانپور ادامه داد: تعداد افرادی که تست کرونا ویروس آن‌ها تاکنون مثبت اعلام شده، از میان ۸۹۶ هزار و ۹۷۱ مورد انجام شده در ۱۳۰ آزمایشگاه مورد تأیید وزارت بهداشت تشخیص داده شده‌اند.

کیانوش جهانپور تعداد جانباختگان بیماری کرونا طی ۲۴ ساعت اخیر در کشور را ۵۰ نفر اعلام کرد و گفت: با احتساب این آمار از ابتدا تاکنون در کشور بر اثر بیماری کرونا هفت هزار و ۶۷۷ نفر جان باخته‌اند.

کیانوش جهانپور ادامه داد: از تعداد مبتلایان شناسایی شده ۵۴۷ مورد در موارد بیمارستانی و دو هزار و ۲۷۲ مورد در مراکز درمانی سرپایی ۱۶ ساعته بوده است.

کیانوش جهانپور گفت: خوزستان همچنان قرمز است، ۱۵ استان مورد فوتی نداشتیم، پنج استان یک فوتی داشتند و استان‌های خراسان رضوی، آذربایجان‌های شرقی و غربی، لرستان، کردستان، کرمانشاه، هرمزگان و مازندران در وضعیت هشدار قرار دارند.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟