طرح ترافیک منطقه 12 را انبار  می کند

به گزارش خبرنگار اجتمعی رکنا، الهام فخاری ، عضو شورای شهر تهران در ارتباط با گزارش رابط ستاد منطقه 12 در صحن علنی شورای شهر تهران گفت: روز گذشته روز جهانی میراث فرهنگی و موزه ها بود که مناسبت خوبی با گزارش رابط شورایار محترم منطقه 12 دارد. سرمایه و ظرفیت که این منطقه اعم از ارزش های فرهنگی، میراث تاریخی و موزه ها دارد بین سایر مناطق تهران کم نظیر است و به عبارت بهتر منطقه 12 شهر موزه پویای شهری است.

الهام فخاری افزود: کاهش جمعیت در این منطقه رابطه مستقیمی با طرح های شهری دارد. برقراری طرح های رفت و آمدی و ترافیکی به مدت 40 سال نه تنها این منطقه بلکه شاید مناطق در محدوده طرح را دچار دگرگونی به غلبه واحدهای اداری کرده است. از این رو خواه ناخواه تحت تاثیر ماهیت اداره، این منطقه ماهیتی انبارگونه پیدا می کند. همچنین شاهدیم ممنوعیت هایی که به دلیل استقرار نهادهایی مانند قوه مقننه برای مردم ایجاد شده ، برای ساختمان های مجلس ایجاد نمی شود. شرایط مسکونی منطقه 12 از محلات این منطقه را نظر توان اقتصادی برخودار نموده اما زمانی که برخی طرح ها مانع ساخت و ساز ،نوسازی و مدیریت شهروندان بر سرمایه آنها شود، مسلما ماهیت بافت مسکونی تغییر پیدا می کند.

همکاری با خیرین بازار

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی شورای شهر تاکید کرد: برخی مشکلاتی که ایمنی بازار را تحت تاثیر قرار می دهد ضرورت برنامه جامع برای افزایش ایمنی بازار را ایجاد می کند. البته در کنار این موارد باید به فرصت های اجتماعی بازار ازجمله خیرین و اتحادیه و اصناف توجه کرد. کمیته اجتماعی شورای شهر تهران با خیرین بازار و اتحادیه‌ها جلسات همکاری و هماهنگی دارد.

الهام فخاری به توسعه خدمات اجتماعی در سایر مناطق اشاره کرد و گفت: توسعه این خدمات در سایر مناطق شهری باید جدی گرفته شود. توسعه خدمات اجتماعی در مناطق مجاور منطقه 12 به کاهش فشار مسائل اجتماعی در منطقه 12 منجر می شود. به همین جهت شورای پنجم پیگیر تاسیس و افزایش خدمات اجتماعی در سایر مناطق شهری بوده است و در این مدت توسعه خدمات اجتماعی در سایر مناطق شهرداری خوب پیش رفته است‌.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟