تهران شهری عاشق  مردان ! / حق شناس : بی حرمتی به پیاده ها در پایتخت + فیلم
حجم ویدیو: 9.12M | مدت زمان ویدیو: 00:00:59

به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا، معلولان در تهران با مشکلات بسیاری روبرو هستند و به نظر می رسد شاید «شهر تهران برای همه» شعاری مدیریت جدید شهر برای این معلولان، زنان و کودکان نباشد. چند ماه پیش رکنا فیلمی منتشر کرد و دقایقی از زندگی شهری یک معلول را به تصویر کشید تا شاید مسئولان ببینند و فکر برای وضعیت این قشر از جامعه بکنند اما باز هیچ تغییری رخ نداد.

شهر تهران دیگر انسان محور نیست . شهری است که در خوشبینانه ترین وضعیت می توان گفت شهری با توجه به مردان است و بی توجه به معلولان و زنان و کودکان است.

محمد جواد حق شناس، رئیس کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای شهر تهران در مورد بی توجهی مدیریت شهری به معلولان و بسترسازی مناسب برای تردد این افراد در شهر  به خبرنگار اجتماعی رکنا گفت: در برنامه سوم به مشکلات معلولان در شهر اشاره شده است به همین سبب برای مناسب سازی شهر بودجه ای را پیش بینی کردیم. اعضای شورای شهر تهران در کمیسیون اجتماعی و فرهنگی و کمیسیون شهرسازی و معماری تردد معلولان را بررسی کردند و متاسفانه تهران فاصله زیادی با این موضوع دارد.

 

حرمت پیاده ها رعایت نمی شود

محمدجواد حق شناس با بیان این که افرادی هستند که حرمت پیاده ها را نگه نمی دارند، افزود: برخی هستند که برای کاسبی خودشان از بخشی از پیاده رو استفاده می کنند. بسیاری از شهروندان با موتور وارد پیاده رها ها می شوند یا موتور خود را در پیاده رو پارک می کنند. حقوق پیاده ها و پیاده راه ها در تهران اصلا رعایت نمی شود. این مشکل فقط به مدیریت شهری مربوط نمی شود، این موضوع اجتماعی و فرهنگی است. حتی پیاده ها نیز کمتر به حقوق خود توجه می کنند. اگر بتوانیم در مورد حقوق اصلی مردم آگاهی سازی کنیم، در پیاده رو حرکت کند حتی اگر مسیر سواره شلوغ و پیاده رو خلوت باشد، هیچ موتورسواری به خود اجازه نمی دهد. اگر این فرهنگسازی شود بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.

تهران شهری برای خودروها

محمد جواد حق شناس در پاسخ به این سوال که آیا می توانیم اعلام کنیم شهر تهران برای زنان، کودکان، سالمندان و معلولان ساخته نشده بلکه یک شهر خودرومحور و مردانه است؟ گفت: کاملا می پذیرم که تهران شهر خودرومحور است. اشکال مهم مدیریت شهری بوده است. باید فرهنگسازی شود تا تهران به یک شهر متعادل و مناسب برای تردد تمام اقشار جامعه تبدیل شود.

محمدجواد حق شناس تاکید کرد: طی سال ها اگر تلاشی برای حرکت مردم انجام شده، در راستای اتوبان و خیابان سازی بوده است. عموم مردم که به حمل و نقل عمومی دارند کمتر مورد توجه قرار گرفته اند. اگر در این سال ها به جای بزرگراه ها به مترو و اتوبوسرانی توجه می شد، قطعا مردم آسایش بیشتری داشتند. متاسفانه در تمام سال ها گذشته اتوبوس های کمتری به ناوگان حمل و نقل عمومی اضافه شده و دولت در این راستا کمکی به مدیریت شهری نکرده است و از محل صرفه جویی سوخت باید به شهر کمک می شد اما متاسفانه دولت از این بخش نیز به مدیریت شهری کمکی نکرده است. این موضوع نشان می دهد که دولتمردان درک درستی از نیازهای مردم ندارند.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟