به گزارش رکنا، محمدصادق معتمدیان عصر امروز در بازدید از منطقه ویژه اقتصادی خراسان‌جنوبی با اشاره به پیشرفت قابل توجه منطقه ویژه اقتصادی بیرجند از سال 97 تاکنون، اظهار داشت: تاکنون در این منطقه سرمایه‌گذاری‌های خوبی صورت گرفته است.

وی بیان داشت: براساس آمار ۴۹ واحد در این منطقه ثبت قرارداد شده و به‌دنبال سرمایه‌گذاری هستند که از این تعداد ۱۶ واحد با سرمایه‌گذاری ۱۳۰ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسیده و ۳۴ واحد با سرمایه‌گذاری ۲۵۰ میلیارد تومان به بهره‌برداری خواهد رسید.

استاندار خراسان‌جنوبی مطرح کرد: کارخانه فروسیسلیس با ظرفیت تولید سالانه ۲۵۰ هزار تن، کارخانه کاشی و سرامیک از استان یزد با اشتغال ۴۰۰ نفری و کارخانه پوشاک با سرمایه‌گذاری ۱۱۰ میلیارد تومانی از جمله واحد‌هایی است که تا پایان امسال در منطقه ویژه اقتصادی خراسان‌جنوبی افتتاح و در مجموع یک هزار و ۸۰۰ شغل با سرمایه‌گذاری ۸۰۰۰ میلیارد ریال ایجاد می‌شود.

معتمدیان با بیان اینکه توسعه راه‌ها زمینه‌ساز ایجاد توسعه در بخش اقتصادی و افزایش ترانزیت است، عنوان کرد: ۵۰ میلیارد تومان برای تکمیل جاده بیرجند- قاین جذب شده و پیش‌بینی می‌شود با جذب این اعتبار دوبانده سازی جاده بیرجند- قاین تا پایان سال به اتمام می‌رسد.

وی تبیین کرد: یکی از راه‌های کلیدی در حوزه ترانزیتی محور سربیشه - درح - ماهیرود است که سال گذشته با رایزنی‌هایی که صورت گرفت دهه فجر۲۲ کیلومتر این مسیر به پیمانکار واگذار شد، ۵۰ کیلومتر در حال مطالعه و ۳۱ کیلومتر باقی‌مانده فراخوان عمومی شده است.

استاندار خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: همچنین سال گذشته با پیگیری‌هایی که انجام شد، ۲۲۲ میلیارد تومان به راه‌های استان در مسیرهای نهبندان، بیرجند، قاین و سربیشه تخصیص داده شد که چهار برابر اعتبارات سال ۹۷ است و این روند در لایحه بودجه ۹۹ قرار داده شد که سرعت اتمام پروژه‌ها را افزایش دهیم.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟