مالکان تهرانی ویلاهای کلاردشت می توانند در شهر بمانند / واکنش استانداری مازندران به فیلم منتشر شده
حجم ویدیو: 11.47M | مدت زمان ویدیو: 00:01:33

به گزارش گروه اجتماعی رکنا، پس از انتشار فیلمی در فضای مجازی که نشان می داد نیروی انتظامی و نماینده دادستانی با مراجعه به ویلاهای کلاردشت از مسافران می خواهند که ظرف 2 ساعت از شهر خارج شوند در غیر اینصورت با دستور دادستانی مواجه خواهند شد. پلیس این اقدام را غیرقانونی می داند.

در طرح فاصله گذاری اجتماعی نیز به اقدام قهری و برخوردهای سلبی اشاره ای نشده است. مهدوی، مدیرکل روابط عمومی استانداری مازندران در گفتگو با خبرنگار اجتماعی رکنا گفت: موقعیت کلاردشت با شهرهای دیگر شمالی متفاوت است و بخش عمده ای از مالکان ویلاها غیربومی هستند و شهر توریستی است. اکثر مالکان نزدیک عید و در طول سال ویلاهای خود را به افراد غیربومی اجازه می دهند.

او با بیان این که در شرایط کنونی هتل ها و رستورانهای مازندران پذیر نداشته و تعطیل بودند، افزود: اما مالکان در کلاردشت ویلاهای خود را اجاره دادند. به همین دلیل به افرادی که بومی و یا کارمند شهرهای شمالی نبودند و پلاک خودروی آنها بومی نبود اعلام شد که ظرف دو ساعت از شهر خارج شوند. در حال حاضر تردد در مبادی ورودی و خروجی شهرها کنترل می شود و تعریف طرح فاصله گذاری اجتماعی این است. البته کسانی که مالک هستند و سند به نام آنهاست با این مشکل روبرو نیستند و اجازه ماندن در شهر را دارند.

مدیرکل روابط عمومی استانداری مازندران در پاسخ به این سوال که دو ساعت فرصت کمی است. آیا این فرصت کم احتمال تصادف جاده ای را افزایش نمی دهد؟ گفت: بیمارستان کلاردشت 20 تختخوابی است. رامسر هم بیمارستان کوچکی دارد و پاسخگوی این حجم از مسافر نیست. کلاردشت شهر بزرگی نیست واگر افراد زیادی به این شهر مسافرت کنند در شرایطی که با کرونا مبارزه می کنیم مسلمان مشکل ایجاد خواهد شد. این را هم در نظر بگیرید که هر کسی نمی تواند به کلاردشت بیاید چون حداقل اجاره ویلاهای کلاردشت شبی یکی، دو میلیون تومان است. مسافرانی که وارد شهر می شوند خرید دارد و به بازار می روند تا مایحتاج روزمره خود را تهیه کنند و بازاری ها هم به دلیل حضور مسافر تعطیل نمی کردند و احتمال داشت شهر از دست برود. این طرح برای ناامن شدن فضای شهر برای مسافران است. در کلاردشت همه مردم مالکان ویلاها را می شناسند و فقط از مسافران خواسته شده که شهر را ترک کنند.

افزایش و کاهش ابتلا به کرونا در مازندران

او در تشریح شرایط استان گفت: مردم غرب استان همکاری خوبی داشتند و کاهش تردد در شهر و پذیرش مسافر باعث شد که شرایط غرب استان مطلوب باشد. مازندران و گیلان جزو اولین استان هایی بودند که مبادی شهر را مسدود کرد. با تعطیلی مدارس مسافران بسیار زیادی به سمت استان های شمالی سرازیر شدند. ابتدای امر تب سنجی کردیم اما آمار ابتلا به کرونا در استان به طرز عجیبی بالا می رود. به دلیل نگرانی هایی که به وجود آمد، استاندار دستور مسدود کردن مبادی ورودی استان را صادر کرد. اما تهران و ستاد ملی مبارزه با کرونا با این تصمیم مخالفت کرده و اعلام کرد تصمیم گیری ها استانی نیست.

مهدوی با اشاره به مراجعه به ویلاها تاکید کرد: اگر نیروی انتظامی و نماینده فرماندار به ویلاها مراجعه کردند به دلیل این است که استان با مشکل روبرو نشود. اگر یک تصادف ساده رخ دهد، زخمی ها باید با بیماران مبتلا به کرونا در یک بیمارستان بستری شوند. در این شرایط جان بیماران معمولی استان هم به خطر می افتد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟